Remigiusz Nowakowski odszedł z rady nadzorczej Orlenu

Remigiusz Nowakowski, prezes Tauron Polska Energia, złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej PKN Orlen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Remigiusz Nowakowski odszedł z rady nadzorczej Orlenu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

15 wrz 2016 6:38


Remigiusz Nowakowski swoją decyzję uzasadnia możliwością wystąpienia potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy PKN Orlen a Tauron Polska Energia.

Zaistnienie potencjalnego ryzyka konfliktu interesów może wynikać z faktu przyjęcia nowej strategii przez Tauron Polska Energia oraz prac nad nową strategią PKN Orlen.

Nowakowski, wcześniej związany z Fortum Power and Heat Polska (2008-15), zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen dwukrotnie, po raz ostatni jako kandydat zgłoszony przez Skarb Państwa. Został tam powołany z końcem stycznia przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie płockiego koncernu.

Wcześniej Nowakowski zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen od listopada 2015 r., a o jego ówczesnym powołaniu, a następnie odwołaniu w styczniu 2016 r. zgodnie z przewidzianymi statutem spółki uprawnieniami, decydował Minister Skarbu Państwa.

Zgodnie ze statutem płockiego koncernu rada nadzorcza może liczyć od 6 do 9 osób, przy czym jednego członka rady może wyznaczyć i odwołać Minister Skarbu Państwa. Nie musi on w tej sprawie uzyskać akceptacji pozostałych akcjonariuszy.

Tauron z początkiem września przedstawił szczegóły założeń nowej strategii do 2025 r. Jej priorytety to zapewnienie stabilności finansowej, budowa silnej i innowacyjnej grupy kapitałowej oraz wdrożenie zmian organizacyjnych odzwierciedlających nowoczesne podejście do biznesu.

PKN Orlen informował w lipcu, że zaktualizowaną strategię na lata 2017-21 przedstawi do końca roku. Jej priorytetem mają być m.in. przedsięwzięcia innowacyjne oraz w segmencie energetycznym, w który spółka angażuje się poprzez budowę elektrociepłowni w Płocku i we Włocławku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.