wnp.pl

Rainer Seele nowym szefem koncernu OMV

0 0
Rainer Seele nowym szefem koncernu OMV
Rainer Seele (fot. OMV)

Rada nadzorcza austriackiego koncernu naftowego OMV powołała Rainera Seele na stanowisko prezesa rady dyrektorów i dyrektora zarządzającego koncernu. Nowy szef OMV obejmie stanowisko z początkiem lipca tego roku, zastępując Gerharda Roissa.

Rainer Seele, dotychczas prezes spółki Wintershall, naftowego ramienia koncernu chemicznego BASF, podpisał kontrakt na trzy lata, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Obecny prezes i dyrektor zarządzający OMV Gerhard Roiss złoży rezygnację, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z dniem 30 czerwca 2015 r.

Jak skomentował przewodniczący rady nadzorczej OMV Rudolf Kemler, powołanie Rainera Seele na stanowisko prezesa OMV to krok milowy, który zapewni stabilizację struktury managementu firmy.

- Jeśli chodzi o kwalifikacje, Rainer Seele jest idealnym kandydatem, z umiejętnościami, które precyzyjnie odpowiadają naszym oczekiwaniom i wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowym zarządzaniu. Szczególnie w świetle obecnych trudnych warunków wewnętrznych i zewnętrznych, gdy naszym priorytetem jest zapewnienie spółce stabilnej przyszłości - stwierdził.

Rainer Seele jest Niemcem, ma 54 lata i troje dorosłych dzieci. Od 2009 roku pełni funkcję prezesa Wintershall, największego producenta ropy i gazu w Niemczech, spółki zależnej koncernu chemicznego BASF. Z samym koncernem BASF Seele był związany od początku swojej kariery zawodowej w 1987 roku, gdzie pracował m.in. jako szef badań i kontroli centralnego laboratorium, a także dyrektor zarządzający spółki zależnej Wingas.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.