Radosław Sikorski marszałkiem Sejmu

0 0
Radosław Sikorski marszałkiem Sejmu

Sejm wybrał b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego na nowego marszałka Sejmu. Kandydaturę tę poparło 233 posłów, 143 było przeciw, 62 wstrzymało się od głosu. Sikorski nie miał kontrkandydatów.

Większość bezwzględna wynosiła 220 głosów. Sikorski zastąpił na fotelu marszałka Sejmu Ewę Kopacz, która stoi na czele rządu.

Sejm wybrał również w środę Elżbietę Radziszewską (PO) na wicemarszałka Sejmu. Jej kandydaturę poparło 245 posłów, 137 było przeciw, 48 wstrzymało się od głosu.

Większość bezwzględna do wyboru wynosiła 216 głosów. Radziszewska zastąpiła Cezarego Grabarczyka, który w rządzie Ewy Kopacz został ministrem sprawiedliwości.

---------------------WCZEŚNIEJSZA WIADOMOŚĆ----------------------

Jak mówi polityk z władz PO, Kopacz szukała osoby, która pogodzi różne środowiska w partii, jak i sprawnie wdroży pakiet ustaw "proobronnościowych". Ma go przygotować szef MON we współpracy z prezydentem - ustaliła nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Ewa Kopacz stanie na czele rządu

Inny rozmówca "GW" dodaje: Kopacz chce pokazać, że jest samodzielnym premierem, a nie zastępczynią Donalda Tuska, więc zmiany w rządzie będą głębokie.

Dla Sikorskiego to awans; będzie drugą osobą w państwie; jako marszałek Bronisław Komorowski zostawał prezydentem, a Kopacz premierem - mówi polityk PO.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.