Radosław Gil redaktorem naczelnym PAP Media

6
Radosław Gil redaktorem naczelnym PAP Media fot.wikipedia.org
Radosław Gil został nowym redaktorem naczelnym w Oddziale PAP Media. Jego zastępcą będzie Cezary Bielakowski.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Radosław Gil redaktorem naczelnym PAP Media

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 maj 2016 15:21


Radosław Gil kierował już redakcją największej polskiej agencji prasowej w latach 2006-09. Wcześniej pracował m.in. jako reporter, a następnie szef serwisu politycznego PAP, dziennikarz "Rzeczpospolitej" i "Super Expresu", TV Puls oraz telewizyjnej "Panoramy".

Gil zastąpił Katarzynę Buszkowską (redaktor naczelna od 2014 roku).

Zastępcą redaktora naczelnego został Cezary Bielakowski - dziennikarz tygodnika "Wprost". Wcześniej pracował w studiu filmowym "OKO" jako redaktor literacki oraz w agencji informacyjnej SiS-Serwis jako reporter. Był też redaktorem w PAP, "Życiu", "Rzeczpospolitej" i "Newsweeku".

Stanowisko kierownika Redakcji Krajowej objął Mirosław Harasim, który pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego w PAP Media od 2007 do 2014 r. Zastąpił na tym stanowisku Annę Zaleską. W redakcji PAP zaczął pracować w 1995 r. Ostatnio był edytorem w Redakcji Krajowej. Wcześniej był reporterem i wydawcą w Agencji Informacyjnej SIS Serwis.

Stanowisko zastępcy kierownika Newsroomu objął Grzegorz Matuszewski, który w Polskiej Agencji Prasowej pracuje od 2006 roku. Pracę dziennikarską rozpoczynał przed 1989 r. w prasie podziemnej, a następnie był redaktorem m.in. w Dzienniku, Super Expressie i Życiu Warszawy.

Zastępcą kierownika Redakcji Zagranicznej został Jakub Pilarek - absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2013-2015 był publicystą, zastępcą szefa działu Publicystyka, a także wydawcą w Gazecie Polskiej Codziennie. Pracował też w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.