Rada programowa TVP: PO zrezygnowała z członkostwa

0 0
Rada programowa TVP: PO zrezygnowała z członkostwa
Zrezygnowaliśmy z członkostwa w Radzie Programowej TVP - powiedziała Śledzińska-Katarasińska (fot. TVP)

• PO zrezygnowała z członkostwa w radzie programowej TVP - poinformowali posłowie PO na czwartkowym briefingu w Sejmie.
• Powodem tej decyzji są, jak podali, "manipulacje w mediach publicznych, polityka kadrowa" oraz "brak zainteresowania władz TVP tym, co robi rada".

Służby prasowe TVP w przesłanej odpowiedzi na prośbę o komentarz do rezygnacji PO z członkostwa w radzie, stwierdziły, iż nie są upoważnione "do komentowania indywidualnych decyzji członków rady programowej". Ponadto poinformowały, że mimo rezygnacji poszczególnych członków "prace rady będą toczyć się normalnym trybem", ponieważ rada ma dwóch wiceprzewodniczących i to pod ich kierunkiem będą prowadzone dalsze prace.

"Komentowanie manipulacji w mediach publicznych i polityki kadrowej, jaka tam zapanowała nie jest specjalnie już w tej chwili odkrywczym zajęciem. Niemniej od samego komentowania raczej nie można oczekiwać zmiany" - stwierdziła posłanka PO, dotychczasowa przewodnicząca rady programowej TVP Iwona Śledzińska-Katarasińska.

"Wczoraj zrezygnowaliśmy z członkostwa w Radzie Programowej TVP (...) W obecnej sytuacji, kiedy TVP traci widzów, kiedy radio traci słuchaczy, opinia publiczna zaczyna oczekiwać od rady programowej działań, które ten stan rzeczy zmienią. Niestety nie jesteśmy w żaden sposób władni zmienić to" - dodała.

Poseł PO, drugi z dotychczasowych członków rady programowej TVP ze strony PO Marek Wójcik ocenił natomiast, że w ostatnich latach rada nadzorcza, zarząd, prezesi telewizji interesowali się tym, co robi rada programowa TVP, jednak uległo to zmianie w momencie, gdy zmieniły się władze telewizji. "Niestety w okresie, w którym rządzi pan prezes Kurski mamy poczucie niestety braku jakiegokolwiek wpływu na to, co się dzieje w telewizji. Nie widzimy żadnego zainteresowania ze strony zarówno rady nadzorczej, jak i zarządu telewizji tym, co robi rada programowa i nie widzimy już sensu dalszego uczestnictwa w tym ciele, jakim jest rada programowa" - mówił Wójcik.

"Wczoraj przyjęliśmy sprawozdanie z pracy rady za ten okres od początku kadencji do dnia wczorajszego i uważamy, że na tym nasza misja w radzie programowej TVP się zakończyła" - podsumował.

Zgodnie z ustawą o Radzie Mediów Narodowych, która weszła w życie 7 lipca, z dniem wejścia ustawy w życie wygasają mandaty dotychczasowej rady programowej TVP. Jednak działa ona w dotychczasowym składzie do czasu powołania nowej rady programowej.

Rada programowa TVP jest organem opiniodawczo-doradczym TVP w sprawach programowych, jej kadencja trwa cztery lata. Rada liczy 15 członków, spośród których dziesięciu reprezentuje ugrupowania parlamentarne, a pięciu wybiera KRRiT wśród kandydatów, którzy legitymują się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury. W obecnej kadencji przewodniczącą rady była Iwona Śledzińska-Katarasińska, wiceprzewodniczącym natomiast Tomasz Kalita. (PAP)

mro/ son/

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.