Rada nadzorcza PAIiIZ powołała nowy zarząd

• Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych powołała nowy zarząd; na czele spółki stanął Tomasz Pisula - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
• Pisula zastąpił p.o. prezesa Bartłomieja Pawlaka, który wszedł do Rady Nadzorczej agencji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rada nadzorcza PAIiIZ powołała nowy zarząd

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

27 wrz 2016 14:57


MR przekazało także, że członkiem zarządu został Wojciech Fedko. Na wiceprezesa wyznaczono natomiast Krzysztofa Sengera.

Pawlak pełnił obowiązki prezesa od 23 maja tego roku.

Głównym zadaniem nowego kierownictwa ma być przekształcenie PAIiIZ w agencję wspierania eksportu.

"Pierwszym zadaniem nowych władz jest sprawne przeprowadzenie procesu przeobrażenia PAIiIZ w agencję wspierania i promocji eksportu oraz zagranicznych inwestycji polskich przedsiębiorstw" - powiedział cytowany w komunikacie resortu rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki. "Niezbędna jest koordynacja i integracja zarządzania systemem wsparcia przedsiębiorców z poziomu centralnej instytucji. Dlatego tworzymy Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która wejdzie w skład Polskiego Funduszu Rozwoju" - dodał.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu ma rozpocząć działalność od 2017 r. Połączy już istniejące rządowe instytucje proeksportowe, proinwestycyjne i promocyjne, zintegruje także działania dyplomacji ekonomicznej. Agencja będzie odpowiedzialna za kreowanie strategii wsparcia eksportu i inwestycji zagranicznych, ma także realizować politykę promocji polskiej gospodarki.

Budżet PAIiH wyniesie ok. 100 mln zł w 2017 r. Budżet PAIiIZ wynosi 12 mln zł.

Pisula - według komunikatu MR - przed objęciem funkcji prezesa PAIiIZ był dyrektorem Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w resorcie rozwoju. Wcześniej pracował w Banku Zachodnim WBK, przez wiele lat zasiadał też w fotelu szefa fundacji Wolność i Demokracja.

Krzysztof Senger posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w działalności międzynarodowej oraz finansowaniu inwestycji i zarządzaniu projektami. Pracował m.in. w firmach doradczych PwC i Deloitte.

Wojciech Fedko posiada zaś wieloletnie doświadczenie zarządcze na różnych szczeblach w spółkach prywatnych i publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.