Rada Mediów Narodowych wybrała. Jest nowy zarząd TVP

• Rada Mediów Narodowych wybrała w środę (12 października) cały nowy zarząd TVP - poinformował w TVP Info prezes RMN Krzysztof Czabański.
• Oprócz Jacka Kurskiego, który został prezesem telewizji publicznej, Rada powołała Macieja Staneckiego na członka zarządu TVP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rada Mediów Narodowych wybrała. Jest nowy zarząd TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 paź 2016 7:10


Czabański podkreślił, że najważniejszym zadaniem, jakie Rada stawia przed nowym zarządem, jest poprawa programu TVP tak, aby przekonać Polaków do uiszczania abonamentu. - Bo to jest główna bolączka. Trzeba programem przekonać, że warto płacić na telewizję publiczną - powiedział szef RMN.

- Oczekujemy, jako Rada, że misja telewizji publicznej będzie realizowana przez wartościowe programy. Będziemy tego oczekiwać, będziemy to monitorować, będziemy to oceniać i wspomagać. To ma być współpraca pomiędzy Radą Mediów Narodowych a poszczególnymi instytucjami medialnymi jak TVP, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa - mówił Czabański.

W środę (12 października) członkowie Rady Mediów Narodowych głosowali nad czterema kandydaturami do fotela prezesa TVP. Byli to dotychczasowy prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski. W konkursie złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród nich do finału wyłoniono wymienione cztery osoby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.