Punit Renjen nowym szefem Deloitte Global

0 0
Punit Renjen nowym szefem Deloitte Global
Punit Renjen nowym dyrektorem generalnym Deloitte Global / fot. Deloitte

Od 1 czerwca 2015 roku dyrektorem generalnym Deloitte Global zostanie Punit Renjen, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej Deloitte USA.

Punit Renjen zastąpi na tym stanowisku Barry’ego Salzberga, który zamierza poświęcić się karierze akademickiej. Punit Renjen będzie zarządzał międzynarodową siecią spółek Deloitte, działających w 150 krajach i zatrudniających ponad 210 tys. osób na całym świecie.

Do zmiany na stanowisku dyrektora generalnego Deloitte Global (Deloitte Touche Tohmatsu Limited) dojdzie wraz z zakończeniem roku podatkowego Deloitte, który upływa 31 maja 2015 roku.

- Czuję się zaszczycony tym wyborem. To wielkie wyróżnienie należeć do organizacji, która realizuje innowacyjne rozwiązania na rzecz swoich klientów, pomaga rozwijać się najbardziej utalentowanym pracownikom, a także z zaangażowaniem działa na rzecz lokalnych społeczności - mówi Punit Renjen.

- Mamy jasno wyznaczony cel. Chcemy zostawić po sobie pozytywny i trwały ślad, który będzie się liczyć dla wszystkich, z którymi Deloitte ma styczność. Będę starał się służyć wszystkim firmom członkowskim, wspierać naszych liderów w wykorzystaniu ich potencjału, a pracownikom pomagać zmieniać rzeczywistość na lepsze - dodaje.

Punit Renjen zastąpi Barry’ego Salzberga, który po odejściu z Deloitte Global jako profesor Columbia Business School ma zamiar skoncentrować się na pełnoetatowej karierze akademickiej. Barry Salzberg nie odchodzi całkowicie od biznesu, wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem spółki giełdowe zasiadając w radach nadzorczych.

Mianowanie nowego dyrektora generalnego to złożony proces, który odbywa się co cztery lata i obejmuje nominację i akceptację kandydatur na CEO przez partnerów firm członkowskich będących w sieci Deloitte.

Punit Renjen, który wychował się w Indiach, ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie oraz magisterskie w dziedzinie zarządzania na Uniwersytecie Willamette. Przed przyjęciem stanowiska przewodniczący rady nadzorczej Deloitte w USA sprawował funkcje zarządcze w amerykańskiej spółce Deloitte Consulting.

Pod jego kierownictwem usługi doradztwa rozwinęły się i bardzo zyskały na znaczeniu, mimo postępującej recesji gospodarczej. Deloitte Consulting została się jedną z największych firm konsultingowych i znalazła się na szczytach rankingów przygotowywanych przez najważniejsze firmy analityczne.

Nowy globalny dyrektor generalny jest również wiodącym specjalistą ds. fuzji i przejęć. - Oprócz doświadczeń zdobytych w roli lidera amerykańskiego Deloitte, Punit wniesie świeże i jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na globalne otoczenie gospodarcze, ponieważ jego ścieżka kariery rzeczywiście miała wymiar wielokulturowy - komentuje Steve Almond, przewodniczący rady nadzorczej Deloitte Global.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.