Punit Renjen nowym szefem Deloitte Global

Od 1 czerwca 2015 roku dyrektorem generalnym Deloitte Global zostanie Punit Renjen, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej Deloitte USA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Punit Renjen nowym szefem Deloitte Global

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lut 2015 12:33


Punit Renjen zastąpi na tym stanowisku Barry’ego Salzberga, który zamierza poświęcić się karierze akademickiej. Punit Renjen będzie zarządzał międzynarodową siecią spółek Deloitte, działających w 150 krajach i zatrudniających ponad 210 tys. osób na całym świecie.

Do zmiany na stanowisku dyrektora generalnego Deloitte Global (Deloitte Touche Tohmatsu Limited) dojdzie wraz z zakończeniem roku podatkowego Deloitte, który upływa 31 maja 2015 roku.

- Czuję się zaszczycony tym wyborem. To wielkie wyróżnienie należeć do organizacji, która realizuje innowacyjne rozwiązania na rzecz swoich klientów, pomaga rozwijać się najbardziej utalentowanym pracownikom, a także z zaangażowaniem działa na rzecz lokalnych społeczności - mówi Punit Renjen.

- Mamy jasno wyznaczony cel. Chcemy zostawić po sobie pozytywny i trwały ślad, który będzie się liczyć dla wszystkich, z którymi Deloitte ma styczność. Będę starał się służyć wszystkim firmom członkowskim, wspierać naszych liderów w wykorzystaniu ich potencjału, a pracownikom pomagać zmieniać rzeczywistość na lepsze - dodaje.

Punit Renjen zastąpi Barry’ego Salzberga, który po odejściu z Deloitte Global jako profesor Columbia Business School ma zamiar skoncentrować się na pełnoetatowej karierze akademickiej. Barry Salzberg nie odchodzi całkowicie od biznesu, wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem spółki giełdowe zasiadając w radach nadzorczych.

Mianowanie nowego dyrektora generalnego to złożony proces, który odbywa się co cztery lata i obejmuje nominację i akceptację kandydatur na CEO przez partnerów firm członkowskich będących w sieci Deloitte.

Punit Renjen, który wychował się w Indiach, ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie oraz magisterskie w dziedzinie zarządzania na Uniwersytecie Willamette. Przed przyjęciem stanowiska przewodniczący rady nadzorczej Deloitte w USA sprawował funkcje zarządcze w amerykańskiej spółce Deloitte Consulting.

Pod jego kierownictwem usługi doradztwa rozwinęły się i bardzo zyskały na znaczeniu, mimo postępującej recesji gospodarczej. Deloitte Consulting została się jedną z największych firm konsultingowych i znalazła się na szczytach rankingów przygotowywanych przez najważniejsze firmy analityczne.

Nowy globalny dyrektor generalny jest również wiodącym specjalistą ds. fuzji i przejęć. - Oprócz doświadczeń zdobytych w roli lidera amerykańskiego Deloitte, Punit wniesie świeże i jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na globalne otoczenie gospodarcze, ponieważ jego ścieżka kariery rzeczywiście miała wymiar wielokulturowy - komentuje Steve Almond, przewodniczący rady nadzorczej Deloitte Global.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.