Przewozy Regionalne: Krzysztof Mamiński nowym prezesem

Rada nadzorcza spółki Przewozy Regionalne wybrała Krzysztofa Mamińskiego na stanowisko prezesa zarządu - dyrektora generalnego. Od 18 marca br. pełnił on obowiązki prezesa.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przewozy Regionalne: Krzysztof Mamiński nowym prezesem

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

13 kwi 2016 18:24


Na członka zarządu - dyrektora finansowego rada nadzorcza wybrała Krzysztofa Zgorzelskiego. Stanowisko to obejmie 18 kwietnia.

Ponadto RN podjęła decyzję o ogłoszeniu nowego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu - dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych.

Prezes Mamiński zapowiedział, że będzie „konsekwentnie realizował założoną przez spółkę strategię” - informuje biuro prasowe spółki.

Podkreślił również, że będzie dążyć do tego, aby „Przewozy Regionalne utwierdziły swoją pozycję największego i najefektywniejszego kosztowo przewoźnika w segmencie kolejowych usług regionalnych”.

Krzysztof Mamiński jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, na kierunku europejski model zarządzania.

Pracę na kolei rozpoczął w 1980 r. w Ośrodku Informatyki CDOKP W Warszawie. Od 1990 r. był członkiem Komisji Krajowej "Solidarności", pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i przewodniczącego Sekretariatu Transportowców związku.

W latach 1998-2002 zasiadał w zarządzie Polskich Kolei Państwowych, odpowiadając za restrukturyzację i sprawy pracownicze, a w okresie 2012-13 był pełnomocnikiem zarządu PKP SA ds. Dialogu Społecznego w Grupie PKP.

Krzysztof Zgorzelski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse
i bankowość oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył podyplomowe studia MBA.

Karierę zawodową rozpoczynał od pracy inspektora w Polskim Banku Inwestycyjnym. Pełnił również funkcję zastępcy dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w Centrum Obsługi Kancelarii prezesa Rady Ministrów.

Był też m.in. dyrektorem Biura Finansowego PKP Cargo oraz członkiem zarządu i dyrektorem ds. Ekonomiczno-Finansowych Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. W latach 2012-13 zajmował stanowisko dyrektora finansowego spółki Eurolot.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.