Przetasowania w zarządzie Opla

Grupa Opel wzmacnia swój zespół wyższej kadry kierowniczej. Z dniem 1 stycznia 2015 r. do zarządu firmy wejdzie Charlie Klein oraz Carsten Wreth.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przetasowania w zarządzie Opla

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lis 2014 15:29


54-letni Charlie Klein, który obecnie jest inżynierem ds. vanów, lekkich pojazdów użytkowych i programów sojuszy, obejmie stanowisko wiceprezesa ds. inżynierii w Europie. Zastąpi na tym stanowisku Mike’a Ablesona, który wraca do USA, gdzie obejmie stanowisko wiceprezesa ds. globalnego planowania produktów i zarządzania programami w General Motors.

Zwierzchnikami Charliego Kleina będą Ken Kelzer, wiceprezes odpowiedzialny za globalny pion podzespołów i podsystemów pojazdów, oraz dr Karl-Thomas Neumann, wiceprezes zarządu GM i dyrektor generalny grupy Opel. Klein wejdzie również do zarządu spółki Adam Opel AG na miejsce Mike’a Ablesona.

Czytaj też: Wiceprezes Opla próbuje uspokoić pracowników. Nie będzie zwolnień?

Dr Neumann: „Witamy Charliego Kleina w zarządzie grupy Opel. W ciągu ostatnich lat odpowiadał on za udane projekty realizowane w ramach sojuszu z firmami Renault i PSA. Uważamy, że wybraliśmy właściwą osobę do kierowania pracą ponad 6 tys. inżynierów w Międzynarodowym Centrum Rozwoju Technicznego (ITDC) w Rüesselsheim. Jednocześnie chciałbym podziękować Mike’owi Ablesonowi, który w relatywnie krótkim czasie wpłynął na metody pracy inżynierów w tym centrum i odegrał istotną rolę w trwającej ofensywie produktowej marki Opel/Vauxhall”.

Czytaj też: Opel zmniejsza produkcję w Rosji. Setki osób stracą pracę

Kolejnym wzmocnieniem Opla jest Carsten Wreth (l. 49), który rozpocznie pracę w firmie od 1 stycznia 2015 r., obejmując nowo utworzone stanowisko wiceprezesa ds. satysfakcji klientów w Europie. Wreth, który wcześniej pracował w firmie Telefonica Global Services, będzie podlegał Peterowi Kuespertowi, wiceprezesowi ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej oraz członkowi zarządu grupy Opel.

Kuespert: „Carsten Wreth wnosi 15‑letnie doświadczenie w koncentrowaniu wszystkich działań firmy na potrzebach klienta. Odegra on istotną rolę w jeszcze większym skupieniu się naszej firmy na klientach”.

Carsten Wreth urodził się w 1965 r. i jest absolwentem studiów z dziedziny inżynierii mechanicznej oraz administracji biznesowej na uniwersytecie w Kaiserslautern (Niemcy).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.