Przemysław Pacia zrezygnował ze stanowiska wicewojewody wielkopolskiego

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zrezygnował w czwartek ze swojego stanowiska. Jak poinformował na konferencji prasowej, powodem jego odejścia jest choroba syna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemysław Pacia zrezygnował ze stanowiska wicewojewody wielkopolskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 wrz 2014 18:43


Pacia pełni swój urząd nieprzerwanie od grudnia 2007 roku, swoją pracę zakończy 22 września.

"Jestem w takim momencie życia, w którym muszę podejmować decyzję, czy ważniejsza jest rodzina i zdrowie mojego syna, czy służba publiczna - bo tak traktuję swoją pracę. W ramach tej odpowiedzialności, nie mogę sobie pozwolić, żeby zaniedbywać rodzinę kosztem pracy lub odwrotnie - spędzać więcej czasu w domu, ale zaniedbywać obowiązki zawodowe. Z odejściem z urzędu nosiłem się już od pewnego czasu, dlatego też dzisiaj postanowiłem złożyć pismo na ręce wojewody z moją rezygnacją" - powiedział na konferencji prasowej wicewojewoda.

Pacia, który na to stanowisko był rekomendowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe, odpowiadał m.in. za politykę społeczną, sprawy obywatelskie oraz zespolone służby i inspekcje.

Zgodnie z ustawą o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, wicewojewodę powołuje i odwołuje prezes Rady Ministrów na wniosek wojewody. Ustawa nie przewiduje konkretnego terminu powołania nowego wicewojewody. Jak powiedział wojewoda wielkopolski Piotr Florek, liczy, że następca Paci będzie znany w październiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.