Przemysław Pacia zrezygnował ze stanowiska wicewojewody wielkopolskiego

0 0

Wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia zrezygnował w czwartek ze swojego stanowiska. Jak poinformował na konferencji prasowej, powodem jego odejścia jest choroba syna.

Pacia pełni swój urząd nieprzerwanie od grudnia 2007 roku, swoją pracę zakończy 22 września.

"Jestem w takim momencie życia, w którym muszę podejmować decyzję, czy ważniejsza jest rodzina i zdrowie mojego syna, czy służba publiczna - bo tak traktuję swoją pracę. W ramach tej odpowiedzialności, nie mogę sobie pozwolić, żeby zaniedbywać rodzinę kosztem pracy lub odwrotnie - spędzać więcej czasu w domu, ale zaniedbywać obowiązki zawodowe. Z odejściem z urzędu nosiłem się już od pewnego czasu, dlatego też dzisiaj postanowiłem złożyć pismo na ręce wojewody z moją rezygnacją" - powiedział na konferencji prasowej wicewojewoda.

Pacia, który na to stanowisko był rekomendowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe, odpowiadał m.in. za politykę społeczną, sprawy obywatelskie oraz zespolone służby i inspekcje.

Zgodnie z ustawą o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, wicewojewodę powołuje i odwołuje prezes Rady Ministrów na wniosek wojewody. Ustawa nie przewiduje konkretnego terminu powołania nowego wicewojewody. Jak powiedział wojewoda wielkopolski Piotr Florek, liczy, że następca Paci będzie znany w październiku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.