Przemysław Kucharzewski dołączył do grupy Indata

Do zespołu Indata, teleinformatycznego holdingu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dołączył Przemysław Kucharzewski. Zajmie się rozszerzaniem kompetencji grupy w zakresie dostarczania i integrowania rozwiązań teleinformatycznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przemysław Kucharzewski dołączył do grupy Indata

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 mar 2016 12:41


Przemysław Kucharzewski będzie odpowiedzialny za stworzenie nowej spółki – Indata Connect, której rozwiązania skierowane będą do firm specjalizujących się w integracji IT. Trzonem działalności nowo powstałego podmiotu będzie unikalny na skalę światową projekt związany z sektorem integratorów.

Zespół konsultantów i specjalistów IT pod kierownictwem Przemysława Kucharzewskiego zajmuje się obecnie realizacją tego projektu. Jego debiut rynkowy, a tym samym oficjalne rozpoczęcie działalności spółki odbędzie się w perspektywie kilku miesięcy.

Przemysław Kucharzewski będzie pełnił funkcję prezesa spółki Indata Connect. Podmiot funkcjonować będzie w ramach pionu Indata Systems i wzmocni tym samym kompetencje grupy Indata w zakresie dostarczania i integrowania rozwiązań teleinformatycznych dla klientów biznesowych.

– Do naszego zespołu dołączył specjalista, który od ponad 20 lat związany jest z branżą informatyczną i telekomunikacyjną. W swojej karierze wielokrotnie pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Odpowiadał za realizację wielomilionowych projektów, nadzorował prace wieloosobowych działów i całych spółek, tworzył też od podstaw zupełnie nowe piony. Jestem przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Wspólnie stworzymy spółkę w ramach grupy Indata, która wprowadzi nową jakość na rynek rozwiązań dla integratorów i tym samym wzmocni naszą pozycję w tym obszarze – mówi Grzegorz Czapla, prezes grupy Indata.

Przemysław Kucharzewski swoją karierę zawodową rozpoczynał w JTT Computer w 1995 roku. Jako product manager odpowiedzialny był za rozwiązania serwerowe ADAX, z czasem przejmując funkcję dyrektora działu ADAX. W latach 2004-2005 pełnił funkcję członka zarządu CCS odpowiedzialnego za pion realizacji.

Pracował również w Incom reaktywując markę ADAX na rynku polskim w 2007 roku, zaś w latach 2008-2014 związany zawodowo z AB, gdzie z sukcesem zbudował dział enterprise business group oraz objął funkcję członka zarządu Optimus, spółki zależnej. Przed dołączeniem do grupy Indata zajmował stanowisko COO i członka zarządu w firmie Eptimo, specjalizującej się w międzynarodowej dystrybucji rozwiązań z zakresu informatyki i telekomunikacji, gdzie odpowiadał za marketing, sprzedaż i współpracę z vendorami.

Poza działalnością w ramach grupy Indata, Przemysław Kucharzewski jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Columb Technologies, spółki działającej w zakresie systemów business intelligence & CRM.

Przemysław Kucharzewski jest absolwentem wydziału informatyki i zarządzania, specjalizacji inżynieria oprogramowania na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu i zarządzania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.