Przemysław Kucharzewski dołączył do grupy Indata

0 0
Przemysław Kucharzewski dołączył do grupy Indata
Poza działalnością w ramach grupy Indata, Przemysław Kucharzewski jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Columb Technologies. (Fot. mat. pras.)

Do zespołu Indata, teleinformatycznego holdingu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dołączył Przemysław Kucharzewski. Zajmie się rozszerzaniem kompetencji grupy w zakresie dostarczania i integrowania rozwiązań teleinformatycznych.

Przemysław Kucharzewski będzie odpowiedzialny za stworzenie nowej spółki – Indata Connect, której rozwiązania skierowane będą do firm specjalizujących się w integracji IT. Trzonem działalności nowo powstałego podmiotu będzie unikalny na skalę światową projekt związany z sektorem integratorów.

Zespół konsultantów i specjalistów IT pod kierownictwem Przemysława Kucharzewskiego zajmuje się obecnie realizacją tego projektu. Jego debiut rynkowy, a tym samym oficjalne rozpoczęcie działalności spółki odbędzie się w perspektywie kilku miesięcy.

Przemysław Kucharzewski będzie pełnił funkcję prezesa spółki Indata Connect. Podmiot funkcjonować będzie w ramach pionu Indata Systems i wzmocni tym samym kompetencje grupy Indata w zakresie dostarczania i integrowania rozwiązań teleinformatycznych dla klientów biznesowych.

– Do naszego zespołu dołączył specjalista, który od ponad 20 lat związany jest z branżą informatyczną i telekomunikacyjną. W swojej karierze wielokrotnie pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Odpowiadał za realizację wielomilionowych projektów, nadzorował prace wieloosobowych działów i całych spółek, tworzył też od podstaw zupełnie nowe piony. Jestem przekonany, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Wspólnie stworzymy spółkę w ramach grupy Indata, która wprowadzi nową jakość na rynek rozwiązań dla integratorów i tym samym wzmocni naszą pozycję w tym obszarze – mówi Grzegorz Czapla, prezes grupy Indata.

Przemysław Kucharzewski swoją karierę zawodową rozpoczynał w JTT Computer w 1995 roku. Jako product manager odpowiedzialny był za rozwiązania serwerowe ADAX, z czasem przejmując funkcję dyrektora działu ADAX. W latach 2004-2005 pełnił funkcję członka zarządu CCS odpowiedzialnego za pion realizacji.

Pracował również w Incom reaktywując markę ADAX na rynku polskim w 2007 roku, zaś w latach 2008-2014 związany zawodowo z AB, gdzie z sukcesem zbudował dział enterprise business group oraz objął funkcję członka zarządu Optimus, spółki zależnej. Przed dołączeniem do grupy Indata zajmował stanowisko COO i członka zarządu w firmie Eptimo, specjalizującej się w międzynarodowej dystrybucji rozwiązań z zakresu informatyki i telekomunikacji, gdzie odpowiadał za marketing, sprzedaż i współpracę z vendorami.

Poza działalnością w ramach grupy Indata, Przemysław Kucharzewski jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Columb Technologies, spółki działającej w zakresie systemów business intelligence & CRM.

Przemysław Kucharzewski jest absolwentem wydziału informatyki i zarządzania, specjalizacji inżynieria oprogramowania na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu i zarządzania.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.