Prof. Jan Miodek kończy 70 lat i … przechodzi na emeryturę

• Słynny filolog, propagator pięknej polszczyzny i fan Ruchu Chorzów 7 czerwca kończy 70 lat.
• Z tej okazji Uniwersytet Wrocławski zachęca do składania okolicznościowych życzeń dla profesora Miodka.
• Po blisko 30 latach kierowania Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Jan Miodek przechodzi na emeryturę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prof. Jan Miodek kończy 70 lat i … przechodzi na emeryturę

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

7 cze 2016 12:29


Dziś (7 czerwca) prof. Jan Miodek kończy 70 lat. Z tej okazji Uniwersytet Wrocławski, na której to uczelni znany filolog od lat wykładał, organizuje akcję „ Kartka dla Profesora Miodka”.

- Czekamy na kartki i listy z życzeniami dla prof. Jana Miodka. Poszukujemy anegdot i wspomnień o Profesorze. Zbieramy także filmy oraz zdjęcia, które robili studenci, absolwenci, fani, przyjaciele Profesorowi i takie, na których są oni wspólnie z nim. Obiecujemy, że wszystkie przesłane do nas materiały trafią do rąk Profesora w dniu jego imienin tj. 24 czerwca, wtedy też będziemy obchodzić jubileusz 70-lecia Profesora. – informuje na swojej stronie internetowej Uniwersytet Wrocławski. Korespondencję można kierować mailem (na adres promocja@uwr.edu.pl), drogą tradycyjną (na adres: Uniwersytet Wrocławski, Zespół ds. Promocji, pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław z dopiskiem „PROF. MIODEK”) lub można też zamieszczać na tablicy facebookowego wydarzenia "Kartka dla Profesora Miodka".

Huczne urodziny zbiegną się jednak z pożegnaniem przez prof. Miodka murów uczelni. Jak bowiem przyznają przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, niestrudzony krzewiciel i popularyzator piękna mowy polskiej, twórca telewizyjnego programu „Ojczyzna Polszczyzna”, tarnogórzanin z urodzenia i wrocławianin z wyboru, wielki fan piłki nożnej w ogóle, a Ruchu Chorzów w szczególe, promotor blisko 400 magistrów i 30 doktorów „po blisko 30 latach kierowania Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przechodzi na emeryturę”.

- Jubileusz 70-lecia Jego urodzin jest niepowtarzalną okazją do podziękowania mu za jego długoletnią działalność, wszechstronną aktywność i nieustającą życzliwość - piszą organizatorzy wydarzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.