Prof. Gertruda Uścińska prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

0 0
Prof. Gertruda Uścińska prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Prof. Gertruda Uścińska (po prawej; po lewej - Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej) została prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. (fot. MPiPS))

W poniedziałek (15 lutego) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wprowadziła nową szefową do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Profesor pracowała naukowo - była prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i kierowała Zakładem Zabezpieczenia Społecznego Instytutu Polityki Społecznej na tym wydziale.

- Prof. Gertruda Uścińska została 11 lutego powołana przez premier Beatę Szydło na stanowisko prezesa ZUS. Nominację wręczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska - podał MRPiPS w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

ZUS nie miał prezesa od 1 kwietnia 2015 r., gdy odszedł Zbigniew Derdziuk. Obowiązki pełniła wiceprezes Elżbieta Łopacińska.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych kandydaturę na szefa ZUS przedstawia Radzie Nadzorczej ZUS minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Prezesa Zakładu, po zaopiniowaniu kandydata, powołuje premier. Wcześniej do obsady prezesa ZUS wymagany był konkurs.

Minister Rafalska tuż po objęciu funkcji mówiła PAP, że sytuacja personalna w zarządzie ZUS wymaga pilnego rozwiązania; od 15 grudnia zarząd był trzyosobowy. To minimalny skład, w którym może funkcjonować. W zarządzie, oprócz Łopacińskiej, są - nadzorujący pion finansów i realizacji dochodów Paweł Jaroszek i nadzorujący pion operacji i eksploatacji systemów Radosław Stępień.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Coś się zaczyna zmieniać na dobre w tym kraju. Powodzenia dla Pani Gertrudy.
 • Cieszę się. Życzę aby pani Prof. miała wiele okazji na wykorzystanie wiedzy i doświadczenia z pracy naukowej. Ocieplanie wizerunku to jedno, ale ważniejsze jest przeforsowanie u polityków dobrych pomysłów i wdrożenie rozwiązań które się sprawdzają u innych. Analiza plusów i minusów różnych systemów zabezpieczeń, wyłuskanie i wdrożenie tych najbardziej nam-obywatelom przyjaznych, tego można oczekiwać po nowej pani prezes.
 • Bardzo dobrze, ekspert od ubezpieczeń w ZUS to dobry pomysł. W dodatku nie z jakiejś szemranej uczelni, tylko z uniwersytetu warszawskiego.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.