Prof. Gertruda Uścińska prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

W poniedziałek (15 lutego) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wprowadziła nową szefową do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prof. Gertruda Uścińska prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 lut 2016 12:18


Profesor pracowała naukowo - była prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i kierowała Zakładem Zabezpieczenia Społecznego Instytutu Polityki Społecznej na tym wydziale.

- Prof. Gertruda Uścińska została 11 lutego powołana przez premier Beatę Szydło na stanowisko prezesa ZUS. Nominację wręczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska - podał MRPiPS w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

ZUS nie miał prezesa od 1 kwietnia 2015 r., gdy odszedł Zbigniew Derdziuk. Obowiązki pełniła wiceprezes Elżbieta Łopacińska.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych kandydaturę na szefa ZUS przedstawia Radzie Nadzorczej ZUS minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Prezesa Zakładu, po zaopiniowaniu kandydata, powołuje premier. Wcześniej do obsady prezesa ZUS wymagany był konkurs.

Minister Rafalska tuż po objęciu funkcji mówiła PAP, że sytuacja personalna w zarządzie ZUS wymaga pilnego rozwiązania; od 15 grudnia zarząd był trzyosobowy. To minimalny skład, w którym może funkcjonować. W zarządzie, oprócz Łopacińskiej, są - nadzorujący pion finansów i realizacji dochodów Paweł Jaroszek i nadzorujący pion operacji i eksploatacji systemów Radosław Stępień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Barnaba 2016-02-16 09:40:47

Coś się zaczyna zmieniać na dobre w tym kraju. Powodzenia dla Pani Gertrudy.

Nadieżda 2016-02-16 09:22:33

Cieszę się. Życzę aby pani Prof. miała wiele okazji na wykorzystanie wiedzy i doświadczenia z pracy naukowej. Ocieplanie wizerunku to jedno, ale ważniejsze jest przeforsowanie u polityków dobrych pomysłów i wdrożenie rozwiązań które się sprawdzają u innych. Analiza plusów i minusów różnych systemów zabezpieczeń, wyłuskanie i wdrożenie tych najbardziej nam-obywatelom przyjaznych, tego można oczekiwać po nowej pani prezes.

jula 2016-02-15 12:24:51

Bardzo dobrze, ekspert od ubezpieczeń w ZUS to dobry pomysł. W dodatku nie z jakiejś szemranej uczelni, tylko z uniwersytetu warszawskiego.