Prezes Anwilu we władzach prestiżowej organizacji

Krzysztof Wasielewski, prezes zarządu Anwilu wszedł w skład Zarządu Fertilizers Europe (dawna EFMA), organizacji zrzeszającej największych europejskich producentów nawozów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes Anwilu we władzach prestiżowej organizacji

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 cze 2013 18:54


Decyzję podjęło Walne Zgromadzenie Fertilizers Europe (FE).

- Fertilizer Europe pokazuje jak można, niezależnie od naturalnej konkurencji na rynku, działać wspólnie na rzecz europejskiego przemysłu nawozowego, mając jednocześnie na uwadze potrzeby rolników, a w konsekwencji interesy konsumentów. Dlatego czynnie uczestniczymy w pracach organizacji. Mój wybór traktuję jako potwierdzenie wysokiej oceny aktywności reprezentantów Grupy PKN Orlen w komitetach roboczych oraz gremiach Fertilizer Europe - skomentował wybór Krzysztof Wasielewski.

Anwil jest jedną z pierwszych polskich firm nawozowych, które zostały pełnoprawnym członkiem organizacji w 2004 roku (wejście Polski do Unii Europejskiej), wcześniej miał status członka stowarzyszonego. Przedstawiciele spółki od samego początku aktywnie uczestniczą w pracach Komitetów organizacji. Anwil włącza się także w programy inicjowane przez Fertilizer Europe. Takim jest Product Stewardship, w Polsce znany pod nazwą „Opieka nad Produktem". .

Program „Opieka nad Produktem" zobowiązuje producentów nawozów do podejmowania działań mających na celu zapewnienie, że ich produkty oraz wszelkie surowce niezbędne do ich wytwarzania, materiały pomocnicze i półprodukty, są przetwarzane, transportowane, magazynowane, rozprowadzane i stosowane w sposób nieszkodliwy dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka oraz środowiska naturalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.