Polskie Inwestycje Rozwojowe mają nowego prezesa. Został nim Jerzy Góra

We wtorek, 2 grudnia, rada nadzorcza spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe jednogłośnie przyjęła uchwałę, powołującą dr Jerzego Górę na prezesa PIR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie Inwestycje Rozwojowe mają nowego prezesa. Został nim Jerzy Góra

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 gru 2014 7:21


Do zadań nowego prezesa należeć będzie prowadzenie działalności inwestycyjnej oraz nadzór nad istniejącymi inwestycjami, jak również przekształcenie PIR w fundusz inwestycyjny. W skład zarządu PIR wchodzą także: Michał Lubieniecki (ds. inwestycji) i Przemysław Sztandera (ds. ryzyka i finansów).

Czytaj też: Kto zastąpi Grendowicza? Dziesięciu chętnych na fotel prezesa PIR

- Kandydaci, którzy stanęli do konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy i doświadczenia. Pragniemy im serdecznie podziękować za poświęcony czas i zaangażowanie. W wyniku długiej i merytorycznej debaty jednogłośnie zdecydowaliśmy się ostatecznie powierzyć stanowisko prezesa zarządu Jerzemu Górze. Przesądziły o tym w szczególności jego kompetencje merytoryczne, doświadczenie w sektorze publicznym i samorządowym - mówi Michał Markowski, przewodniczący rady nadzorczej.

- Jerzy Góra jest profesjonalistą, który ma nie tylko znaczące doświadczenie inwestycyjne (zarówno w finansowaniu dłużnym jak i equity), ale też doskonale rozumie sektor publiczny oraz potrzeby i funkcjonowanie samorządów, w których widzimy duży potencjał zaangażowania kapitału i wiedzy PIRu dla lepszego rozwoju infrastruktury w naszym kraju - mówi Paweł Gricuk, członek Rady Nadzorczej PIR.

Czytaj też: Mariusz Grendowicz odwołany z funkcji prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych

Jerzy Góra był wcześniej wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu. W zarządzie ARP zasiadał od 4 stycznia 2010 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał zajmując kierownicze stanowiska m.in. Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie piastował funkcję dyrektora departamentu finansowania projektów inwestycyjnych.

Był wiceprezesem Stoczni Szczecińskiej Porta Holding, zastępcą dyrektora naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie i dyrektorem departamentu w Banku Morskim.

Pracował także w Ministerstwie Skarbu Państwa na stanowisku dyrektora departamentu nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji II. Zasiadał w radach nadzorczych spółek, m. in: Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police", Polimex-Mostostal , LZPS Protektor i Elektrociepłownia Będzin, Euroafrica czy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jerzy Góra jest również obecnie członkiem rady nadzorczej PIR oraz przewodniczącym rady nadzorczej PKO BP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.