Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów z nowym członkiem zarządu

0 0
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów z nowym członkiem zarządu

Zarząd Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacji skupiającej najważniejsze firmy z sektora wynajmu i zarządzania flotami aut w Polsce, został w maju poszerzony o kolejnego członka. Został nim Marek Małachowski, na co dzień pełniący funkcję dyrektora zarządzającego firmy ALD Automotive Polska.

To jednak nie jedyne zmiany, jakie nastąpiły w ostatnim czasie w PZWLP. Od maja pracami biura oraz działaniami komunikacyjnymi Związku kieruje Michał Jankowski, nowo powołany dyrektor biura PZWLP.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów został utworzony w 2005 roku i jest organizacją branżową skupiającą obecnie 17 najważniejszych na polskim rynku firm, specjalizujących się w wynajmie i zarządzaniu flotami samochodowymi.

Nowy członek zarządu PZWLP - Marek Małachowski, pełni funkcję dyrektora zarządzającego ALD Automotive Polska. Posiada bardzo bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej. W latach 1991 - 2008 w ramach koncernu Renault, obejmując stanowiska kierownicze, odpowiadał m.in. za marketing, sprzedaż oraz współpracę z sieciami dealerskimi.

W tym okresie piastował również stanowisko członka zarządu RCI Bank Polska S.A. W latach 2008 - 2009 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w firmie Scuderia Praha, oficjalnego importera marek Ferrari i Maserati, kierując projektem wprowadzenia firmy na rynek polski. Od lipca 2009 r. prowadził natomiast własną firmę konsultingową MM Consulting, w ramach której doradzał dealerom w zakresie organizacji i restrukturyzacji stacji dealerskich, a także realizował programy szkoleniowe i coachingowe na zlecenie importerów samochodów.

Po poszerzeniu składu, zarząd PZWLP liczy obecnie 4 osoby. Obok Marka Małachowskiego, zasiada w nim dotychczasowy Prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Leszek Pomorski oraz pozostali członkowie zarządu - Sławomir Wontrucki i Janusz Kowalik.

Poszerzenie składu zarządu o kolejną osobę pozwoli na zwiększenie tempa rozwoju biznesowego Związku oraz dynamiki wzrostu całej branży wynajmu i zarządzania flotami samochodowymi w Polsce.

- Nasz Związek jest najważniejszym organem przedstawicielskim firm świadczących przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym usługi wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych w Polsce. Branża CFM, którą reprezentujemy, ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, a co za tym idzie polskiej gospodarki - mówi Leszek Pomorski, prezes PZWLP.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.