Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów z nowym członkiem zarządu

Zarząd Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacji skupiającej najważniejsze firmy z sektora wynajmu i zarządzania flotami aut w Polsce, został w maju poszerzony o kolejnego członka. Został nim Marek Małachowski, na co dzień pełniący funkcję dyrektora zarządzającego firmy ALD Automotive Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów z nowym członkiem zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 maj 2013 22:47


To jednak nie jedyne zmiany, jakie nastąpiły w ostatnim czasie w PZWLP. Od maja pracami biura oraz działaniami komunikacyjnymi Związku kieruje Michał Jankowski, nowo powołany dyrektor biura PZWLP.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów został utworzony w 2005 roku i jest organizacją branżową skupiającą obecnie 17 najważniejszych na polskim rynku firm, specjalizujących się w wynajmie i zarządzaniu flotami samochodowymi.

Nowy członek zarządu PZWLP - Marek Małachowski, pełni funkcję dyrektora zarządzającego ALD Automotive Polska. Posiada bardzo bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej. W latach 1991 - 2008 w ramach koncernu Renault, obejmując stanowiska kierownicze, odpowiadał m.in. za marketing, sprzedaż oraz współpracę z sieciami dealerskimi.

W tym okresie piastował również stanowisko członka zarządu RCI Bank Polska S.A. W latach 2008 - 2009 pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w firmie Scuderia Praha, oficjalnego importera marek Ferrari i Maserati, kierując projektem wprowadzenia firmy na rynek polski. Od lipca 2009 r. prowadził natomiast własną firmę konsultingową MM Consulting, w ramach której doradzał dealerom w zakresie organizacji i restrukturyzacji stacji dealerskich, a także realizował programy szkoleniowe i coachingowe na zlecenie importerów samochodów.

Po poszerzeniu składu, zarząd PZWLP liczy obecnie 4 osoby. Obok Marka Małachowskiego, zasiada w nim dotychczasowy Prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Leszek Pomorski oraz pozostali członkowie zarządu - Sławomir Wontrucki i Janusz Kowalik.

Poszerzenie składu zarządu o kolejną osobę pozwoli na zwiększenie tempa rozwoju biznesowego Związku oraz dynamiki wzrostu całej branży wynajmu i zarządzania flotami samochodowymi w Polsce.

- Nasz Związek jest najważniejszym organem przedstawicielskim firm świadczących przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym usługi wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych w Polsce. Branża CFM, którą reprezentujemy, ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, a co za tym idzie polskiej gospodarki - mówi Leszek Pomorski, prezes PZWLP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.