wnp.pl

Polimeks-Mostostal powołał nową radę nadzorczą

0 0
Polimeks-Mostostal powołał nową radę nadzorczą

ZWZ Polimeksu-Mostostalu powołało radę nadzorczą spółki nowej kadencji na lata 2013-2016. Walne Polimeksu, podobnie jak przed rokiem, nie przyznało absolutorium byłym już członkom zarządu spółki.

Z ramienia głównego akcjonariusza Polimeksu - Agencji Rozwoju Przemysłu, która posiada 22,48 proc. udziałów spółki - do rady nadzorczej budowlanej firmy zostali powołani: Jerzy Góra, Tadeusz Kluczborski i Wojciech Barański.

Góra to absolwent Wydziału Ekonomicznego Politechniki Szczecińskiej, a obecnie wiceprezes ARP. Kluczborski ukończył ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; od 1995 r. do końca 2012 r. był związany WestLB Bank, obecnie zajmuje się doradztwem korporacyjnym.

Natomiast Barański jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie jest partnerem w kancelarii DeBenedetti Majewski Szczęśniak.

Na wniosek PKO BP (jeden z głównych wierzycieli Polimeksu) na niezależnych członków nadzoru powołano Ryszarda Engela i Andrzeja Kasperka.

Engel ukończył MBA na City University of New York; od 2011 r. jest dyrektorem do spraw restrukturyzacji w PKO Banku Polskim. Natomiast Kasperek to absolwent finansów i bankowości na Uniwersytecie Łódzkim; od 2012 r. jest prezesem spółki InvestSight.

Na wniosek ING OFE (13,9 proc. udziałów) do nadzoru Polimeksu walne powołało Dariusza Krawczyka, a na wniosek Pioneer Pekao (5,61 proc.) - Artura Jędrzejewskiego. Krawczyk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i obecnie pełni funkcję prezesa Ciechu.

Z kolei Jędrzejewski to absolwent Szkoły Głównej Handlowej na specjalizacji finanse i bankowość. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym Carlson Private Equity w Wielkiej Brytanii oraz prezesem Bouchard & Cie w Szwajcarii.

Walne Polimeksu nie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków w 2012 r. byłemu prezesowi Konradowi Jaskóle, a także jego zastępcom: Aleksandrowi Jonkowi, Grzegorzowi Szkopkowi oraz Zygmuntowi Artwikowi. Absolutorium nie otrzymał też jeden z członków rady nadzorczej - Kazimierz Klęk.

W czerwcu 2012 r. walne Polimeksu również nie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków za 2011 r. Jaskóle, Jonkowi, Szkopkowi oraz Artwikowi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.