Polimeks-Mostostal powołał nową radę nadzorczą

ZWZ Polimeksu-Mostostalu powołało radę nadzorczą spółki nowej kadencji na lata 2013-2016. Walne Polimeksu, podobnie jak przed rokiem, nie przyznało absolutorium byłym już członkom zarządu spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polimeks-Mostostal powołał nową radę nadzorczą

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 cze 2013 9:56


Z ramienia głównego akcjonariusza Polimeksu - Agencji Rozwoju Przemysłu, która posiada 22,48 proc. udziałów spółki - do rady nadzorczej budowlanej firmy zostali powołani: Jerzy Góra, Tadeusz Kluczborski i Wojciech Barański.

Góra to absolwent Wydziału Ekonomicznego Politechniki Szczecińskiej, a obecnie wiceprezes ARP. Kluczborski ukończył ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; od 1995 r. do końca 2012 r. był związany WestLB Bank, obecnie zajmuje się doradztwem korporacyjnym.

Natomiast Barański jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie jest partnerem w kancelarii DeBenedetti Majewski Szczęśniak.

Na wniosek PKO BP (jeden z głównych wierzycieli Polimeksu) na niezależnych członków nadzoru powołano Ryszarda Engela i Andrzeja Kasperka.

Engel ukończył MBA na City University of New York; od 2011 r. jest dyrektorem do spraw restrukturyzacji w PKO Banku Polskim. Natomiast Kasperek to absolwent finansów i bankowości na Uniwersytecie Łódzkim; od 2012 r. jest prezesem spółki InvestSight.

Na wniosek ING OFE (13,9 proc. udziałów) do nadzoru Polimeksu walne powołało Dariusza Krawczyka, a na wniosek Pioneer Pekao (5,61 proc.) - Artura Jędrzejewskiego. Krawczyk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i obecnie pełni funkcję prezesa Ciechu.

Z kolei Jędrzejewski to absolwent Szkoły Głównej Handlowej na specjalizacji finanse i bankowość. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym Carlson Private Equity w Wielkiej Brytanii oraz prezesem Bouchard & Cie w Szwajcarii.

Walne Polimeksu nie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków w 2012 r. byłemu prezesowi Konradowi Jaskóle, a także jego zastępcom: Aleksandrowi Jonkowi, Grzegorzowi Szkopkowi oraz Zygmuntowi Artwikowi. Absolutorium nie otrzymał też jeden z członków rady nadzorczej - Kazimierz Klęk.

W czerwcu 2012 r. walne Polimeksu również nie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków za 2011 r. Jaskóle, Jonkowi, Szkopkowi oraz Artwikowi. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.