PKP PLK szukają członka zarządu ds. inwestycji

Zarządzająca infrastrukturą kolejową spółka PKP PLK poszukuje kandydata na stanowisko członka zarządu ds. inwestycji. Spółka zapewnia, że nie oznacza to jednak zwolnienia odpowiadającego w tej firmie za inwestycje Aleksandra Wołowca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP PLK szukają członka zarządu ds. inwestycji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 lis 2013 8:34


Ogłoszenie dla kandydatów ukazało się w poniedziałkowej prasie. Chętny na stanowisko członka zarządu PKP PLK ds. inwestycji powinien mieć wyższe wykształcenie i udokumentowane doświadczenie na stanowisku kierowniczym, obejmującym zarządzanie dużymi inwestycjami w infrastrukturę. Spółka wymaga też znajomości języka angielskiego, obeznania z polskim i unijnym prawem dotyczącym inwestycji oraz "posiadania najwyższych standardów etycznych". Oferty można składać do 20 listopada; na 28 listopada zaplanowano rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

Rzecz w tym, że spółka już ma jednego członka zarządu do spraw inwestycji - jest nim Aleksander Wołowiec. Jak zapewnił PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, publikacja ogłoszenia nie oznacza, że Wołowiec pożegna się ze stanowiskiem. "Publikacja ogłoszenia jest odzwierciedleniem wagi, jaką przywiązujemy do inwestycji. Potrzebni są specjaliści, ponieważ nakłady na nowe projekty będą coraz większe" - wyjaśnił rzecznik.

Oznacza to, że za inwestycje będzie odpowiadać dwóch członków zarządu, a nie jak dotychczas - jeden. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach zbliżonych do zarządu spółki, jeden z nich ma się zająć przygotowaniem kolejowej spółki do wykorzystania pieniędzy z budżetu EU na lata 2014-2020.

W przyszłym roku kolejarze chcą wydać na inwestycje 9 mld zł, a w latach 2014-2020 spółka chce zainwestować w polskie tory co najmniej 30 mld zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.