Piotr Woźniak p.o. prezesa PGNiG

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odwołała Mariusza Zawiszę ze stanowiska prezesa. Tymczasowo spółką kierować będzie Piotr Woźniak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Woźniak p.o. prezesa PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JP

wnp.pl

11 gru 2015 13:55


Jak czytamy w komunikacie "na posiedzeniu w dniu 11 grudnia 2015 roku Rada Nadzorcza PGNiG postanowiła delegować Pana Piotra Woźniaka, członka rady nadzorczej PGNiG, do czasowego wykonywania czynności prezesa PGNiG w okresie od dnia 11 grudnia 2015 roku do dnia 11 marca 2016 r."

Woźniak w latach 2005-2007 był ministrem gospodarki w rządzie PiS. Od 2011 do 2013 r. pełnił stanowisko wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju w rządzie koalicji PO-PSL.

Nowy członek rady nadzorczej PGNiG jest absolwentem wydziału geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako asystent w Państwowym Instytucie Geologicznym, w połowie lat 80-tych kierował grupą terenową w Geopol-Polservice w Libii.

W latach 2000-2002 był wiceprezesem zarządu PGNiG ds. handlu i restrukturyzacji. W 2010 objął stanowisko szefa rady Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) z siedzibą w Lublanie.

Zarząd PGNiG pod kierownictwem Mariusza Zawiszy w ciągu dwóch lat swojej pracy przygotowywał Grupę Kapitałową PGNiG do funkcjonowania na zliberalizowanym rynku gazu oraz wzmacniał pozycję Holdingu PGNiG. Podjął wiele działań restrukturyzacyjnych, efektywnościowych i pro klienckich. Powołana została Spółka Obrotu Detalicznego, obniżone zostały taryfy oraz wprowadzono programy rabatowe dla Odbiorców hurtowych i detalicznych - co pozwoliło minimalizować utratę rynku.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.