Piotr Wielowieyski wiceprezesem Unipetrolu

Rada nadzorcza czeskiej spółki Unipetrol z grupy kapitałowej PKN Orlen ponownie powołała Piotra Wielowieyskiego na stanowisko wiceprezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Wielowieyski wiceprezesem Unipetrolu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

31 mar 2015 13:46


Piotr Wielowieyski pełni funkcję wiceprezesa Unipetrolu od marca 2012 roku. Obecna decyzja rady nadzorczej czeskiej spółki zależnej Orlenu, o powołaniu go na kolejną kadencję, oficjalnie weszła w życie z dniem 28 marca br.

Menedżer jest w Unipetrolu odpowiedzialny za sprzedaż hurtową i logistykę produktów rafineryjnych i petrochemicznych, a także adaptację oferty spółki do rynku i oczekiwań klientów.

Począwszy od 28 marca w skład zarządu Unipetrolu wchodzi sześciu członków: prezes Marek Świtajewski, wiceprezes Piotr Wielowieyski oraz Andrzej Kozłowski, Mirosław Kastelik, Łukasz Piotrowski i Martin Durčák.

To oznacza, że z sześcioosobowego zarządu Unipetrolu tylko jedna osoba pochodzi z Czech. Czeska prasa co jakiś czas oskarża PKN Orlen o promowanie polskich menedżerów w swojej czeskiej spółce-córce. Orlen broni się, twierdząc, że w zatrudniającej ok. 3,6 tys. osób czeskiej spółce pracuje obecnie jedynie 26 menedżerów pochodzących z Polski, a w ostatnich latach można zaobserwować systematyczny spadek liczby polskiej reprezentacji we władzach firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.