Piotr Samson p.o. prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Premier Beata Szydło na wniosek Ministra Infrastruktury i Budownictwa powierzyła kierowanie Urzędem Lotnictwa Cywilnego Piotrowi Samsonowi. Z funkcji odwołany został Piotr Ołowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Samson p.o. prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

12 lip 2016 12:50


– Polskie lotnictwo, zarówno cywilne, jak i bezzałogowe, intensywnie się obecnie rozwija. Wymaga to opracowania i wdrożenia ram legislacyjnych, stanowiących prawne podstawy funkcjonowania tego sektora. W związku z tym zachodzi potrzeba zmian koncepcyjnych i personalnych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, będącym jednym z najważniejszych lotniczych instytucji w Polsce – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Zgodnie z art. 20 ustawy Prawo lotnicze, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw transportu, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Piotr Samson od wielu lat jest związany z branżą lotniczą. Pracował m.in. jako dyrektor marketingu i produktu w PLL LOT. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku organizacja i zarządzanie przemysłem. Ukończył również m.in. studia MBA na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.