Piotr Halupczok prezesem Grupy Arriva w Polsce

Z początkiem sierpnia wprowadzono nową strukturę zarządzania spółkami Arriva w Polsce: Arriva RP, Arriva Bus Transport i Arriva Polska. Odpowiedzialnym za funkcjonowanie całej grupy Arriva w kraju został Piotr Halupczok.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Halupczok prezesem Grupy Arriva w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

24 sie 2016 14:46


W związku ze zmianami, z pracy w grupie zrezygnował dotychczasowy prezes Arriva Bus Transport Polska, Tomasz Rochowicz. Dotychczasowy prezes Arriva RP, Damian Grabowski, został członkiem zarządu grupy Arriva.

Piotr Halupczok od wielu lat pracuje w branży transportowej, poinformowano nas w przekazanym komunikacie. Jest doświadczonym managerem, który swoje kompetencje budował w międzynarodowych organizacjach w Europie i w Ameryce Północnej.

W komunikacie podkreśla się, że „w trakcie swojej kariery zawodowej realizował procesy fuzji, przejęć, integracji, prywatyzacji”.

Dotychczasowa Arriva RP - to przewoźnik kolejowy z siedzibą w Toruniu, który świadczy usługi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (i w połączeniach do województw sąsiednich).

Arriva Bus Transport jest przewoźnikiem autobusowym, świadczącym usługi transportu miejskiego, regionalnego i lokalnego.

Spółki Grupy Arriva należą od 2010 roku do koncernu Deutsche Bahn, który przejął brytyjską spółkę Arriva. Pewne składowe majątku grupy w Polsce pochodzą ponadto z przejętej przez DB w 2013 r. grupy Veolia Transport Polska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.