wnp.pl

Piotr Halupczok prezesem Grupy Arriva w Polsce

0 0
Piotr Halupczok prezesem Grupy Arriva w Polsce
Piotr Halupczok od wielu lat pracuje w branży transportowej (fot.mat.pras.)

Z początkiem sierpnia wprowadzono nową strukturę zarządzania spółkami Arriva w Polsce: Arriva RP, Arriva Bus Transport i Arriva Polska. Odpowiedzialnym za funkcjonowanie całej grupy Arriva w kraju został Piotr Halupczok.

W związku ze zmianami, z pracy w grupie zrezygnował dotychczasowy prezes Arriva Bus Transport Polska, Tomasz Rochowicz. Dotychczasowy prezes Arriva RP, Damian Grabowski, został członkiem zarządu grupy Arriva.

Piotr Halupczok od wielu lat pracuje w branży transportowej, poinformowano nas w przekazanym komunikacie. Jest doświadczonym managerem, który swoje kompetencje budował w międzynarodowych organizacjach w Europie i w Ameryce Północnej.

W komunikacie podkreśla się, że „w trakcie swojej kariery zawodowej realizował procesy fuzji, przejęć, integracji, prywatyzacji”.

Dotychczasowa Arriva RP - to przewoźnik kolejowy z siedzibą w Toruniu, który świadczy usługi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (i w połączeniach do województw sąsiednich).

Arriva Bus Transport jest przewoźnikiem autobusowym, świadczącym usługi transportu miejskiego, regionalnego i lokalnego.

Spółki Grupy Arriva należą od 2010 roku do koncernu Deutsche Bahn, który przejął brytyjską spółkę Arriva. Pewne składowe majątku grupy w Polsce pochodzą ponadto z przejętej przez DB w 2013 r. grupy Veolia Transport Polska.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.