Pietro Cucci ustąpi ze stanowiska szefa ANAS

Pietro Cucci, szef włoskiej państwowej agencji zarządzania autostradami ANAS ustąpi ze stanowiska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pietro Cucci ustąpi ze stanowiska szefa ANAS

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 kwi 2015 10:50


Szef włoskiej państwowej agencji zarządzania autostradami ANAS zapowiedział swą rezygnację, reagując w ten sposób na naciski wywołane złym stanem infrastruktury drogowej, a zwłaszcza niedawnym zawaleniem się wiaduktu na autostradzie na Sycylii.

Pietro Cucci oświadczył ministrowi transportu Graziano Delrio, iż ustąpi ze stanowiska szefa ANAS w połowie maja, po zaaprobowaniu rachunków na rok 2014 - głosi komunikat agencji.

Kierowana pod adresem ANAS krytyka nasiliła się po tym, gdy w ubiegły weekend w następstwie osunięcia się ziemi runął filar wiaduktu na autostradzie A 19 łączącej dwa sycylijskie miasta - Katanię i Palermo. Wstrzymało to ruch na jednej z głównych arterii komunikacyjnych Sycylii.

Jak zaznacza Reuters, ograniczone przez lata recesji wydatki budżetowe, złe zarządzanie i panosząca się wokół zamówień publicznych korupcja pozbawiły infrastrukturę transportową niezbędnych inwestycji. Zamknięcie A 19 krótko przed letnim sezonem turystycznym uwidoczniło także brak koordynacji działań organów władzy odpowiedzialnych za stan sieci drogowej.

"Prawda jest taka, że osuwisko, które zniszczyło odcinek autostrady Palermo-Katania, można było zabezpieczyć. ANAS i władze autonomicznego regionu Sycylii powinny interweniować 10 lat temu i żadne z nich tego nie zrobiło" - powiedział Erasmo D'Angelis, szef powołanego przez premiera Matteo Renziego zespołu monitorowania infrastruktury.

ANAS oświadczyła w niedzielę, że nie jest odpowiedzialna za rejon, w którym nastąpiło osunięcie, i że nie było jej wiadomo o jakimkolwiek ryzyku.

Również gubernator regionu Sycylii Rosario Crocetta uchylił się od jakiejkolwiek odpowiedzialności. "Autostrada nie jest zarządzana przez region Sycylii, jest zarządzana przez rząd centralny, zatem interweniować powinny ANAS i rząd centralny" - powiedział telewizji SkyTG24.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.