Pierre Detry opuszcza Grupę Nestle

- Zdecydowałem się na opuszczenie Grupy Nestle. Po 31 fascynujących latach pracy w dużych korporacjach, z czego 27 lat na emigracji oraz 16 lat na stanowiskach zarządczych, zdecydowaliśmy się z żoną na pozostanie w Polsce, a nasze pasje dedykujemy wspieraniu przedsiębiorców w kształtowaniu i rozwoju ich biznesu - mówi Pierre Detry.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pierre Detry opuszcza Grupę Nestle

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

16 cze 2014 9:58


Rzecznik Nestle Polska Małgorzata Szlendak powiedziała, że Pierre Detry oficjalnie zrezygnował ze stanowiska prezesa Nestle Polska z dniem 1 czerwca.

Małgorzata Szlendak powiedziała też, że nowym prezesem Nestle Polska został Simon Smith, który pełnił funkcję dyrektora finansów i controllingu Nestle na region europejski, a stanowisko prezesa Nestle Polska obejmie od 1 sierpnia.

Pierre Detry był prezesem Nestle Polska oraz był odpowiedzialny za cały region krajów bałtyckich. Pierre Detry objął stanowisko szefa Nestle Polska i Krajów Bałtyckich 1 czerwca 2011 roku.

Pierre Detry związany był z Nestle od 1988 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Nestle Belgilux, gdzie przechodził kolejne jej ścieżki pracując w działach marketingu i sprzedaży. Od 1992 roku był kierownikiem Grupy Produktów, a następnie kierownikiem ds. Kluczowych Klientów w Nestle France.

W 1997 w Nestle Belgilux zarządzał Dywizją Spożywczą, a od 2000 roku kierował Dywizją Wyrobów Kulinarnych w Nestle Italy.

W 2003 roku dołączył do Zone Europe Management Team w Vevey (Szwajcaria) jako kierownik ds. Marketingu i Optymalizacji Biznesu Wyrobów Kulinarnych.

W 2005 roku został mianowany na stanowisko Business Executive Managera Dywizji Wyrobów Spożywczych w Nestlé France - opracował strategię i stworzył struktury na rzecz przyspieszonego wzrostu francuskiego oddziału Nestle w kategoriach: słodycze, kulinaria oraz napoje.

Od 2009 roku Pierre Detry, jako Country Business Manager Infant Nutrition we Francji, w sposób znaczący przyczynił się do maksymalizacji przychodów oraz wzmocnienia pozycji rynkowej jednostki biznesowej, którą kierował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.