Peter Meyer nie wytrzymuje i opuszcza fotel prezesa ADAC

Chociaż jeszcze niedawno prezes ADAC mówił "Gdy wiatr zawieje prosto w oczy, trzeba mu się oprzeć", to jednak po fali wychodzących na jaw skandali, które miały miejsce w stowarzyszeniu niemieckich kierowców, zdecydował się odejść.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Peter Meyer nie wytrzymuje i opuszcza fotel prezesa ADAC

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 lut 2014 15:30


Prezes Meyer, nie chce być już dłużej odpowiedzialny za błędy i manipulacje wysokich rangą członków władz organizacji, dlatego zdecydował się odejść - czytamy w "Deutsche Welle".

Okazuje się, że ADAC, największe niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne (zrzeszające ok. 18 mln kierowców) fałszowało wyniki plebiscytu na "Ulubiony Samochód Niemców". W styczniu, Michael Ramstetter, szef ADAC ds. komunikacji, przyznał, że na auto 2014 roku, którym został volkswagen golf, oddano 3409 głosów, a nie 34299 jak wcześniej twierdziła organizacja.

Na tym nie koniec skandalicznych zajść w firmie. Okazało się również, że flota ratunkowych helikopterów ADAC nie zawsze jest używana zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Raz była np. wykorzystywana do osuszania boiska podmokłego boiska sportowego w Brunszwiku przed drugoligowym meczem tamtejszego klubu sportowego z Dynamem Drezno. Zastrzeżenia budzą również społeczne funkcje pełnione przez działaczy ADAC.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.