Peter Dormann menedżerem ds. sprzedaży i marketingu w NWR

New World Resources Plc („NWR” lub „Spółka”), jeden z wiodących producentów węgla kamiennego i koksu w Europie Środkowej mianował Petera Dormanna menedżerem ds. sprzedaży i marketingu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Peter Dormann menedżerem ds. sprzedaży i marketingu w NWR

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 wrz 2013 8:43


51-letni Peter Dormann posiada 20 lat doświadczenia w sprzedaży i handlu węglem i zanim dołączył do Spółki zajmował stanowisko Starszego Handlowca Węgla w spółce Freepoint Commodities Europe LLP, gdzie zarządzał sprzedażą oraz kierował pozyskiwaniem węgla energetycznego i koksującego, koncentrując się na rynku atlantyckim.

Jako menedżer ds. sprzedaży i marketingu, Dormann będzie kierował zespołem sprzedaży NWR i na nim spoczywać będzie główna odpowiedzialność, dotycząca realizacji strategicznego celu Spółki, jakim jest zmiana pozycjonowania na lidera w wydobyciu i sprzedaży węgla koksującego w Europie do 2017 roku, zapewniającego kompleksową obsługę dla klientów z europejskiego rynku stali.

- Z zadowoleniem witam Petera w NWR. Wnosi on wysoki poziom doświadczenia i wiedzy zdobytych na europejskich i atlantyckich rynkach handlu węglem. Odegra on również wiodącą rolę przy rozwijaniu istniejących relacji z klientami oraz przy pozyskiwaniu nowych okazji na rynku - mówi Gareth Penny, prezes NWR.

Zanim Dormann dołączył do Freepoint Commodities, zajmował stanowisko dyrektora marketingu międzynarodowego oraz dyrektora na europę kontynentalną w RWE Supply & Trading GmbH. Przed objęciem tej funkcji, pracował on na wysokich stanowiskach, związanych z zakupem, handlem i sprzedażą węgla w RAG Verkauf GmbH i RAG Trading GmbH w Niemczech.

Dormann uzyskał tytuł magistra z dziedziny inżynierii górnictwa na Uniwersytecie Technicznym w Clausthal w Niemczech, posiada też doktorat z dziedziny ekonomii minerałów przyznany przez Norweski Uniwersytet Technologii w Trondheim.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci, jego ojczystym językiem jest niemiecki, mówi też biegle po angielsku i norwesku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.