Paweł Wodziński będzie nowym dyrektorem Teatru Polskiego

0 0
Paweł Wodziński będzie nowym dyrektorem Teatru Polskiego

Od 1 września nowym dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy będzie Paweł Wodziński. Pokieruje on bydgoską sceną przez trzy kolejne sezony. Dotychczasowy dyrektor, Paweł Łysak, z początkiem września stanie na czele Teatru Powszechnego w Warszawie.

"Bardzo się cieszę, że Paweł Wodziński przejmie funkcję dyrektora bydgoskiego teatru. Jest on znany w Bydgoszczy od początku mojej dyrekcji, ponieważ reżyserował tu wiele spektakli. Jestem przekonany, że to odpowiednia osoba do kontynuacji rozwoju teatru" - powiedział w środę dotychczasowy dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy Paweł Łysak, który na początku lutego wygrał konkurs na dyrektora Teatru Powszechnego im. Zygmunta Huebnera w Warszawie.

Czytaj też: Jakub Biegaj został dyrektorem warszawskiego Teatru Syrena

Jak podkreślił, nie żegna się jeszcze z Bydgoszczą, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, razem ze swoim zastępcą Pawłem Sztarbowskim poprowadzi przygotowania do tegorocznego Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. "5 października, czyli ostatniego dnia festiwalu, planuję oficjalne pożegnanie" - poinformował Łysak.

Czytaj też: Artyści bez wynagrodzeń. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru apelują o pomoc

Paweł Wodziński, którego w środę prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski powołał oficjalnie na stanowisko dyrektora teatru w Bydgoszczy, zaznaczył, że utożsamia się z bydgoską sceną teatralną i darzy teatr dużym uznaniem. "Naprawdę rzadko się zdarza, aby w ciągu ośmiu lat udało się stworzyć tak interesujące artystycznie miejsce osadzone w kontekście miasta. Nie jest to oderwana instytucja, która realizuje swoje hermetyczne sprawy, lecz właśnie teatr trwale związany z miastem" - powiedział Wodziński.

Dodał, że najbliższe półtora miesiąca nie będzie okresem inauguracji nowego programu, lecz raczej dokończeniem kadencji Łysaka.

"Mimo że formalnie moja kadencja zaczyna się 1 września, symbolicznie i programowo rozpocznie się 7 października, czyli po zakończeniu Festiwalu Prapremier. Chcę podkreślić swój szacunek i uznanie dla moich poprzedników i zamknąć ten okres w sposób pełen atencji" - zapowiedział Wodziński, wyrażając nadzieję, że Łysak będzie pojawiał się w Bydgoszczy, zarówno jako twórca, jak i uczestnik wydarzeń organizowanych przez teatr.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.