Paweł Wac prezesem zarządu DB Port Szczecin

Od soboty (1 sierpnia) Manfred Michel zakończy pracę na stanowisku prezesa DB Port Szczecin, spółki należącej do DB Schenker Rail Polska. Nowym prezesem zarządu zostanie Paweł Wac.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Wac prezesem zarządu DB Port Szczecin

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

31 lip 2015 15:25


Manfred Michel pełnił funkcję prezesa zarządu od 1 sierpnia 2010. Przez pięć lat pod jego przewodnictwem spółka z sukcesem przeszła restrukturyzację, wzmocniła swoją pozycję i stała się kluczowym terminalem przeładunkowym na trasach ze Skandynawii do Europy Południowej, przypomina spółka.

Paweł Wac karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku pracując dla międzynarodowych kancelarii prawnych Salans LLP (Niemcy), Linklaters (Belgia, Polska, Niemcy), Pöllath&Partners (Niemcy) oraz Görg (Niemcy).

Pracę w Deutsche Bahn AG rozpoczął w roku 2009 od kierowania Działu Prawnego w grupie DB Schenker Rail Polska. Z sukcesem przeprowadził realizowane transakcje przejęcia i zbycia udziałów oraz łączenia spółek, podczas procesu restrukturyzacji prawnej grupy DB w Polsce.

W latach 2011-2013 Wac równolegle z funkcją dyrektora pełnił funkcję członka zarządu spółki DB Polska Acquisition. Od 2013 roku jest członkiem rady nadzorczej Śląskiego Centrum Logistyki. W kwietniu br. został powołany na stanowisko członka zarządu DB Port Szczecin.

Daniel Saar ukończył studia magisterskie na Politechnice Szczecińskiej uzyskując w 2001 roku tytuł inżyniera. Do roku 2008 pracował na stanowisku inżyniera, starszego inżyniera oraz kierownika projektu w firmie Volker Wessel (Wielka Brytania). W 2009 roku przeszedł do firmy Herman Kirschner Poland, gdzie koordynował projekty budowy autostrad.

Pracę w Grupie Deutsche Bahn rozpoczął w 2010 roku na stanowisku kierownika Projektu DB Port Szczecin, koordynując budowę nowego terminala kontenerowego na nabrzeżu fińskim. Od 2011 roku pełni funkcję dyrektora Departamentu Infrastruktury, Techniki i Zakupów w tej spółce, jest też członkiem rady nadzorczej spółki Doker Port.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.