Paweł Tamborski uzyskał zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW

Paweł Tamborski uzyskał zgodę na podjęcie zatrudnienia na stanowisku prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od rządowej komisji. Teraz czeka on już tylko na decyzję KNF.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Tamborski uzyskał zgodę na objęcie funkcji prezesa GPW

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AH

wnp.pl

9 lip 2014 10:14


Jak wynika z komunikatu GPW, zgodę wydała powołną przez prezesa Rady Ministrów Komisję Rozpatrującą Wnioski o Wyrażenie Zgody na Zatrudnienie Osób Które Pełniły Funkcje Publiczne. Uchwała wejdzie w życie z dniem uzyskania przez niego zgody Komisji oraz doręczenia GPW decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w sprawie wyrażenia zgody na zmianę w składzie zarządu giełdy, jednakże nie wcześniej niż w dniu zatwierdzenia przez ZWZ sprawozdania finansowego spółki za rok 2013, podano również.

Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych powołało 26 czerwca Pawła Tamborskiego, do niedawna wiceministra skarbu, na nowego prezesa spółki. Za jego powołaniem było 32,2 mln głosów akcjonariuszy GPW, przeciw 3,3 mln, a wstrzymało się 0,64 mln.

Tamborski zastąpi na stanowisku prezesa GPW Adama Maciejewskiego, który pełnił funkcję od początku 2013 roku. Kadencja dotychczasowego zarządu GPW wygasa z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia.

Paweł Tamborski był wiceministrem skarbu od stycznia 2012 r. Na początku czerwca br. resort skarbu podał, że premier Donald Tusk przyjął dymisję Tamborskiego, rezygnacja miała związek z planowanym zgłoszeniem na stanowisko prezesa GPW. Tamborskiego zastąpił dotychczasowy wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk, którego na to stanowisko szef rządu powołał w połowie czerwca. Kowalczyk ma w MSP nadzorować rynki kapitałowe i prywatyzację.

Tamborski od lat jest związany z rynkiem kapitałowym. Od listopada 2010 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa bankowości inwestycyjnej w Wood & Company. W latach 2008-2010 pracował jako dyrektor zarządzający w Unicredit CAIB Securities w Londynie. W latach 1999-2007 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną w Unicredit CA IB Poland. W latach 1994-1999 był zatrudniony w CA IB Securities. W 1993-1994 pracował w Centralnym Biurze Maklerskim WBK na stanowiskach szefa transakcji giełdowych, oraz zastępcy dyrektora. W latach 1991-1993 był maklerem w Domu Maklerskim Banku Staropolskiego.

Dotychczasowy prezes GPW Adam Maciejewski wcześniej deklarował chęć dalszego sprawowania swojej funkcji.
Na GPW pracował od 1994 r. Od czerwca 2006 r. był członkiem zarządu giełdy, odpowiedzialnym m.in. za rynek instrumentów pochodnych i strukturyzowanych, systemy transakcyjne, technologię, organizację obrotu i produkty informacyjne. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.