Paweł Pytel wiceprezesem Aviva TUnŻ

Paweł Pytel, obecnie prezes Aviva PTE, zostanie powołany na wiceprezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Szczepiórkowskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Pytel wiceprezesem Aviva TUnŻ

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 lis 2015 18:01


Paweł Pytel będzie nadzorował działalność Aviva PTE z ramienia głównego akcjonariusza, Aviva TUnŻ – w związku z tym zostanie powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Aviva PTE. Stanowisko prezesa Aviva PTE obejmie Marcin Żółtek, obecnie członek zarządu i dyrektor inwestycyjny.

- Serdecznie dziękuję Piotrowi Szczepiórkowskiemu za jego wkład w rozwój naszej firmy. W ciągu ponad 20 lat był zaangażowany w wiele ważnych projektów i przedsięwzięć. Był między innymi prezesem naszego PTE, a przez ostatnich kilka lat odpowiadał za ubezpieczenia na życie oraz za bardzo ważny projekt retencji naszych klientów życiowych – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce.

Paweł Pytel jest związany z Avivą od 15 lat. Od 2009 roku jest prezesem Aviva PTE – towarzystwa zarządzającego jednym z dwóch największych funduszy emerytalnych w Polsce. Wcześniej był m. in. dyrektorem finansowym oraz członkiem zarządu Aviva PTE.

Przed przyjściem do Avivy, w latach 1995-2000 pracował w PwC, w dziale usług finansowych, gdzie specjalizował się w audycie zakładów ubezpieczeń. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Amsterdamskiego. Uzyskał tytuł Master of Science in Business w Szkole Biznesu przy Politechnice Warszawskiej.

- Wierzę, że jego doświadczenie związane z zarządzaniem funduszem emerytalnym przy zmieniających się wymogach regulacyjnych, oraz jego duża wiedza na temat finansów, pomoże mu z sukcesem zarządzać kluczowym obszarem biznesu Avivy – ubezpieczeniami na życie. Paweł Pytel będzie też nadzorował nasz biznes emerytalny i w związku z tym zostanie powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Aviva PTE – mówi Adam Uszpolewicz.

Marcin Żółtek od 1999 r. pracuje w Aviva PTE na stanowiskach od analityka rynku papierów dłużnych po zarządzającego portfelem papierów dłużnych i dyrektora inwestycyjnego. Od 2009 r. jest członkiem zarządu spółki. W latach 1993-1998 pracował na wydziale matematyki UW, którego jest absolwentem, potem przez rok w Banku Pekao. Ukończył też studia podyplomowe dla menedżerów sektora usług finansowych i ubezpieczeniowych na SGH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.