Paweł Olechnowicz ponownie prezesem Lotosu

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała dotychczasowego prezesa Pawła Olechnowicza na kolejną kadencję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Olechnowicz ponownie prezesem Lotosu

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

30 maj 2015 14:14


W stosunku do pozostałych stanowisk rada postanowiła kontynuować postępowanie konkursowe.

Kadencja obecnego zarządu zakończy się 28 czerwca 2015 r. Pozostali członkowie zarządu zostaną powołani przed końcem kadencji obecnego zarządu.

Paweł Olechnowicz funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos pełni od 12 marca 2002 roku. Tym samym jest najprawdopodobniej najdłużej pełniącym swoją funkcję prezesem firmy kontrolowanej przez Skarb Państwa w naszym kraju. A już na pewno nie może się z nim pod tym względem równać żaden menedżer dużej państwowej firmy przemysłowej.

Zarządza, kieruje oraz ponosi odpowiedzialność za całokształt działalności Grupy Kapitałowej Lotos. Pełni również obowiązki przewodniczącego rady dyrektorów Lotos Exploration and Production Norge oraz rady dyrektorów Lotos Geonafta.

Oprócz tego jest przewodniczącym rady dyrektorów Central Europe Energy Partners (CEEP), organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa energetyczne z Europy Centralnej i Wschodniej. To pierwsza branżowa organizacja z Europy Centralnej, posiadająca siedzibę w Brukseli i biuro w Berlinie. Stowarzyszenie działa od maja 2010 roku i obecnie składa się z kilkunastu członków reprezentujących sektor energii Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Litwy i Polski.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.