wnp.pl

Paweł Konzal rezygnuje ze stanowiska prezesa w Krezusie. Przechodzi do Chevronu

0 0
Paweł Konzal rezygnuje ze stanowiska prezesa w Krezusie. Przechodzi do Chevronu
Paweł Konzal, fot. mat.pras.

Paweł Konzal, prezes kontrolowanej przez Romana Karkosika giełdowej spółki Krezus, zrezygnował ze stanowiska. Przechodzi do Chevron Corporation w Houston, gdzie będzie odpowiadał za strategię globalnego rozwoju tego międzynarodowego koncernu.

Jak poinformował Krezus, Paweł Konzal złożył 6 listopada rezygnację ze stanowiska prezesa spółki. Swoje obowiązki ostatecznie zakończy 28 listopada.

Za mną ważny okres dla Krezusa w Afryce – mówi agencji Newseria Paweł Konzal. – Zakończyłem etap pozyskiwania koncesji i reprofilowania spółki. Na tym moja rola się zakończyła. Jestem przekonany, że firma jest gotowa do dalszego dynamicznego rozwoju, zarządzana już przez nowe władze.

Rezygnacja związana jest z objęciem zupełnie nowych obowiązków. Menedżera ze stajni Romana Karkosika przejmie teraz amerykański gigant - koncern Chevron.

Polak będzie w nim członkiem zespołu odpowiedzialnego m.in. za strategię globalnego rozwoju firmy, wycenę oraz zarządzanie portfolio aktywów posiadanych przez spółkę, a także negocjacje przejęć i sprzedaży aktywów oraz spółek na całym świecie. Działania te dotyczyć będą także oceny ekonomicznej, analizy decyzji, rozwoju i podtrzymywania relacji z zewnętrznymi partnerami oraz wsparciem dla transakcji aż do ich zamknięcia.

Paweł Konzal ma spore doświadczenie w branży energetycznej. Funkcję szefa firmy Krezus pełnił od kwietnia 2013 r. W tym czasie przeprowadził m.in. proces zmiany profilu spółki z funduszu inwestycyjnego skoncentrowanego na polskim rynku na firmę poszukiwawczo-wydobywczą aktywną na rynkach zagranicznych, głównie w Afryce.

Reprezentował też polski rząd, a później PGNiG w grupach roboczych poświęconych kwestiom sektora energii, a także bezpieczeństwu dostaw gazu ziemnego na forum europejskim.

Chevron jest drugą największą amerykańską firmą paliwową o rocznych przychodach rzędu 230 miliardów dolarów i zysku w wysokości 21,5 miliarda dolarów, co dało mu trzecie miejsce na liście Fortune 500 w 2014 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.