wnp.pl

Paweł Hordyński nie jest już w zarządzie PKP Intercity

0 0
Paweł Hordyński nie jest już w zarządzie PKP Intercity
fot. Youtube.pl

Prezes PKP, Jakub Karnowski, odwołał Pawła Hordyńskiego ze stanowiska członka zarządu PKP Intercity ds. finansowych.

Stanowiska straciły również osoby bezpośrednio odpowiadające za wdrożenie sytemu sprzedaży biletów w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity. Są to: Piotr Butkiewicz, dyrektor wykonawczy ds. finansowych i wsparcia oraz Michał Rudek, dyrektor biura informatyki.

Czytaj też: Zamiast 125 zespołów, tylko 70. Trwa rewolucja kadrowa w PKP PLK

Jak stwierdzono w komunikacie, prezes PKP podjął taką decyzję „mając na uwadze dobro pasażerów oraz dobre imię spółki PKP Intercity.”

Głównym powodem był źle funkcjonujący system przedsprzedaży biletów na pociągi PKP Intercity, które wyruszą w trasy w połowie grudnia, w szczególności – EIC Premium, czyli Pendolino. Spółka zapowiadała, że na tych, którzy z wyprzedzeniem zaplanują podróż i zaczną kupować od 16 bm. bilety, mogą je nabyć na Pendolino w cenie 49 zł, czyli 2,5 razy taniej.

Czytaj też: Nowy look konduktorów PKP. Stroje zaprojektowali studenci\

W istocie, w niedzielę nie można było kupić biletów kupić przez internet oraz w automatach biletowych, a jedynie bezpośrednio w kasach stacjonarnych – choć np. w Szczecinie i z tym był również problem. Przewoźnik poinformował, że trwa przerwa technologiczna.

- Awaria z ostatnich dniach była bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji o zmianach personalnych w Intercity - powiedział Jakub Karnowski. - Pragnę przeprosić pasażerów oraz zapewnić, że już podejmujemy wszelkie działania, aby przywrócić pełny dostęp do systemu sprzedaży.

Według niego, w PKP Intercity całodobowo działa sztab kryzysowy, któremu przewodniczy szef Rady Nadzorczej PKP IC, członek zarządu PKP, Piotr Ciżkowicz.

Całość czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (5)

 • Akurat Rudka szkoda, jedyny, któremu jeszcze chciało się coś robić w tym bagnie... Ale kogoś musieli zwolnić, żeby fajnie wyglądało, szkoda, że padło na niewłaściwą osobę...
 • ...i kopa w dupę na drogę , a nie pół miliona odprawy dla gnoja jednego....
 • i niech koniecznie pozabiera z sobą swoich największych przydupasów nieudaczników- panią Ewelinkę Alską i pana Darka Dąbkowskiego. Cieszę się, że dożyłem tego dnia.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.