Paweł Hordyński nie jest już w zarządzie PKP Intercity

Prezes PKP, Jakub Karnowski, odwołał Pawła Hordyńskiego ze stanowiska członka zarządu PKP Intercity ds. finansowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Hordyński nie jest już w zarządzie PKP Intercity

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PS)

wnp.pl

17 lis 2014 12:53


Stanowiska straciły również osoby bezpośrednio odpowiadające za wdrożenie sytemu sprzedaży biletów w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity. Są to: Piotr Butkiewicz, dyrektor wykonawczy ds. finansowych i wsparcia oraz Michał Rudek, dyrektor biura informatyki.

Czytaj też: Zamiast 125 zespołów, tylko 70. Trwa rewolucja kadrowa w PKP PLK

Jak stwierdzono w komunikacie, prezes PKP podjął taką decyzję „mając na uwadze dobro pasażerów oraz dobre imię spółki PKP Intercity.”

Głównym powodem był źle funkcjonujący system przedsprzedaży biletów na pociągi PKP Intercity, które wyruszą w trasy w połowie grudnia, w szczególności – EIC Premium, czyli Pendolino. Spółka zapowiadała, że na tych, którzy z wyprzedzeniem zaplanują podróż i zaczną kupować od 16 bm. bilety, mogą je nabyć na Pendolino w cenie 49 zł, czyli 2,5 razy taniej.

Czytaj też: Nowy look konduktorów PKP. Stroje zaprojektowali studenci\

W istocie, w niedzielę nie można było kupić biletów kupić przez internet oraz w automatach biletowych, a jedynie bezpośrednio w kasach stacjonarnych – choć np. w Szczecinie i z tym był również problem. Przewoźnik poinformował, że trwa przerwa technologiczna.

- Awaria z ostatnich dniach była bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji o zmianach personalnych w Intercity - powiedział Jakub Karnowski. - Pragnę przeprosić pasażerów oraz zapewnić, że już podejmujemy wszelkie działania, aby przywrócić pełny dostęp do systemu sprzedaży.

Według niego, w PKP Intercity całodobowo działa sztab kryzysowy, któremu przewodniczy szef Rady Nadzorczej PKP IC, członek zarządu PKP, Piotr Ciżkowicz.

Całość czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Murek 2014-11-18 19:26:17

Akurat Rudka szkoda, jedyny, któremu jeszcze chciało się coś robić w tym bagnie... Ale kogoś musieli zwolnić, żeby fajnie wyglądało, szkoda, że padło na niewłaściwą osobę...

polscy kolejarze 2014-11-18 10:41:09

...i kopa w dupę na drogę , a nie pół miliona odprawy dla gnoja jednego....

Tom 2014-11-18 10:33:36

i niech koniecznie pozabiera z sobą swoich największych przydupasów nieudaczników- panią Ewelinkę Alską i pana Darka Dąbkowskiego. Cieszę się, że dożyłem tego dnia.