Pavel Adamovsky nowym dyrektorem generalnym UPS Polska

0 0
Pavel Adamovsky nowym dyrektorem generalnym UPS Polska
Pavel Adamovsky, obywatel Republiki Czeskiej, zastąpi Piotra Sitarka, który objął stanowisko dyrektora ds. integracji i pokieruje połączeniem z przejętą w ostatnim czasie firmą Poltraf (Pavel Adamovsky, fot. mat. pras.)

Firma UPS poinformowała o powołaniu Pavla Adamovskiego na stanowisko dyrektora generalnego UPS Polska.

Pavel Adamovsky, obywatel Republiki Czeskiej, zastąpi Piotra Sitarka, który objął stanowisko dyrektora ds. integracji i pokieruje połączeniem z przejętą w ostatnim czasie firmą Poltraf. Objąwszy nowe stanowisko, Pavel Adamovsky stanął na czele polskiego oddziału UPS. Będzie on odpowiedzialny za 2300 pracowników, a także za działalność, rozwój biznesu oraz strategię UPS w Polsce.

– Dzięki rozległemu doświadczeniu i wiedzy zdobytej na różnych stanowiskach kierowniczych Pavel Adamovsky jest dobrze przygotowany do objęcia sterów naszego biznesu w Polsce – mówi Cindy Miller, prezes UPS Europa. – Pod jego kierownictwem UPS będzie nadal dostarczał klientom w Polsce innowacyjne usługi i rozwiązania, których od nas oczekują.

Czytaj też: UPS ma nowe centrum w Łodzi. Zatrudni 300 pracowników

Pavel Adamovsky rozpoczął karierę w UPS w 2006 r. jako dyrektor generalny UPS w Czechach. W ciągu następnych trzech lat zakres jego obowiązków poszerzył się o działalność spedycyjną na terenie Czech i Słowacji, a w 2015 r. – także na Ukrainie. Nim dołączył do zespołu UPS, Pavel Adamovsky pracował w dużej międzynarodowej firmie, gdzie pełnił różne funkcje kierownicze w obszarach marketingu, finansów oraz logistyki.

– Polska jest dla UPS źródłem istotnego potencjału biznesowego – mówi Pavel Adamovsky. – Mamy tutaj bardzo doświadczony zespół, którego osiągnięcia będą solidnym fundamentem naszej dalszej pracy. Planuję kontynuować dotychczasowy rozwój działalności, pomagając naszym lokalnym klientom utrzymywać kontakt z globalnym rynkiem.

Jednocześnie z powyższymi zmianami personalnymi Marcin Krzak, dotychczasowy dyrektor operacyjny w UPS Polska, objął zajmowane wcześniej przez Pavla Adamovskiego stanowisko dyrektora generalnego UPS w Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Marcin Krzak rozpoczął pracę w UPS w 2005 r. jako dyrektor logistyki w warszawskim oddziale, rok później awansując na stanowisko dyrektora UPS Supply Chain Solutions w Polsce, gdzie odpowiadał za działalność w obszarze transportu drogowego, lotniczego i morskiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.