Pavel Adamovsky nowym dyrektorem generalnym UPS Polska

Firma UPS poinformowała o powołaniu Pavla Adamovskiego na stanowisko dyrektora generalnego UPS Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pavel Adamovsky nowym dyrektorem generalnym UPS Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 sie 2015 11:03


Pavel Adamovsky, obywatel Republiki Czeskiej, zastąpi Piotra Sitarka, który objął stanowisko dyrektora ds. integracji i pokieruje połączeniem z przejętą w ostatnim czasie firmą Poltraf. Objąwszy nowe stanowisko, Pavel Adamovsky stanął na czele polskiego oddziału UPS. Będzie on odpowiedzialny za 2300 pracowników, a także za działalność, rozwój biznesu oraz strategię UPS w Polsce.

– Dzięki rozległemu doświadczeniu i wiedzy zdobytej na różnych stanowiskach kierowniczych Pavel Adamovsky jest dobrze przygotowany do objęcia sterów naszego biznesu w Polsce – mówi Cindy Miller, prezes UPS Europa. – Pod jego kierownictwem UPS będzie nadal dostarczał klientom w Polsce innowacyjne usługi i rozwiązania, których od nas oczekują.

Czytaj też: UPS ma nowe centrum w Łodzi. Zatrudni 300 pracowników

Pavel Adamovsky rozpoczął karierę w UPS w 2006 r. jako dyrektor generalny UPS w Czechach. W ciągu następnych trzech lat zakres jego obowiązków poszerzył się o działalność spedycyjną na terenie Czech i Słowacji, a w 2015 r. – także na Ukrainie. Nim dołączył do zespołu UPS, Pavel Adamovsky pracował w dużej międzynarodowej firmie, gdzie pełnił różne funkcje kierownicze w obszarach marketingu, finansów oraz logistyki.

– Polska jest dla UPS źródłem istotnego potencjału biznesowego – mówi Pavel Adamovsky. – Mamy tutaj bardzo doświadczony zespół, którego osiągnięcia będą solidnym fundamentem naszej dalszej pracy. Planuję kontynuować dotychczasowy rozwój działalności, pomagając naszym lokalnym klientom utrzymywać kontakt z globalnym rynkiem.

Jednocześnie z powyższymi zmianami personalnymi Marcin Krzak, dotychczasowy dyrektor operacyjny w UPS Polska, objął zajmowane wcześniej przez Pavla Adamovskiego stanowisko dyrektora generalnego UPS w Czechach, Słowacji i na Ukrainie. Marcin Krzak rozpoczął pracę w UPS w 2005 r. jako dyrektor logistyki w warszawskim oddziale, rok później awansując na stanowisko dyrektora UPS Supply Chain Solutions w Polsce, gdzie odpowiadał za działalność w obszarze transportu drogowego, lotniczego i morskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.