Patryk Tomiczek dyrektorem Instytucji Filmowej „Silesia-Film"

Zarząd województwa śląskiego rozpoczął procedurę związaną z zamiarem powołania Patryka Tomiczka na stanowisko dyrektora „Silesii-Film" w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Patryk Tomiczek dyrektorem Instytucji Filmowej „Silesia-Film"

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lip 2016 12:19


Patryk Tomiczek urodził się w 1980 r. i jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, kierunku kulturoznawstwo o specjalizacji filmoznawczej. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu zarządzania kulturą.

W latach 2005-2012 pracował w Stowarzyszeniu Inicjatywa początkowo na stanowisku kierownik ds. organizacji projektów, a od 2009 r. pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Filmów Kultowych.

Od 2011 r. jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim.

W swojej pracy zawodowej współpracował z wieloma organizacjami i podmiotami zajmującymi się działalnością kulturalną jak np. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Międzynarodowy Festiwal Off Camera, dla których opracowywał autorskie teksty promocyjne, SWIG Delta Partner, gdzie pełnił funkcję specjalisty ds. projektów europejskich.

Współpracował także jako dziennikarz z portalem internetowym stopklatka.pl.

Instytucja Filmowa „Silesia-Film" działa od 1945 roku. Obecnie jest jednostką Samorządu Województwa Śląskiego. Zajmuje się upowszechnianiem i promocją filmu, prowadzi projekty popularyzujące kulturę filmową. Do jej głównych zadań należy m.in. rozwój Śląskiego Funduszu Filmowego. Flagowym projektem jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN. „Silesia-Film" prowadzi regionalną Filmotekę Śląską. W województwie śląskim prowadzi pięć kin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.