wnp.pl

Oliver Blume nowym prezesem Porsche

0 0
Oliver Blume nowym prezesem Porsche
Oliver Blume zajmie stanowisko Matthiasa Müllera, który został nowym prezesem Volkswagena. /fot. mat.pras.

Rada nadzorcza Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG mianowała nowego prezesa zarządu producenta sportowych aut. Z dniem 1 października stery w firmie przejął 47-letni Oliver Blume.

Blume zastępuje Matthiasa Müllera, którego rada nadzorcza Volkswagen AG powołała na nowego prezesa koncernu z Wolfsburga. Swoją drogą, mija dokładnie 5 lat, odkąd Müller odszedł z Volkswagena, by zostać dyrektorem generalnym Porsche AG.

Kolejną nowo mianowaną osobą jest Detlev von Platen, który 1 listopada zostanie członkiem zarządu Porsche ds. sprzedaży i marketingu. Do Zuffenhausen przyjeżdża z USA, gdzie przez ponad 7 lat był szefem północnoamerykańskiego oddziału Porsche. Jego poprzednik, 55-letni Bernhard Maier, przeprowadzi się z Zuffenhausen do Mladá Boleslav w Czechach - obejmie tam stanowisko prezesa firmy Skody.

Oliver Blume przejmuje stery firmy w szczególnym czasie. W ciągu najbliższych 5 lat Porsche zainwestuje w swoje zakłady produkcyjne ponad 1,1 mld euro. Przykładowo, na terenie głównej siedziby firmy powstaną nowe zakłady produkcji nadwozi i silników, a linia montażowa w Zuffenhausen zostanie rozbudowana.

W przyszłości będą tu wytwarzane nie tylko modele 911 i Boxster. Latem 2016 r. dołączy do nich Cayman. Blume osobiście nadzorował rozległe przygotowania do wspomnianych projektów, jak również organizację ręcznej produkcji 918 Spyder oraz dalszą modernizację fabryki w Lipsku na potrzeby modeli Macan i Panamera. Od początku 2013 r. jako członek zarządu Porsche odpowiadał również za produkcję i logistykę.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.