Odwołano prezesa Kopalni Soli „Wieliczka”

Rada nadzorcza Kopalni Soli "Wieliczka" zdecydowała w piątek (22 stycznia) o odwołaniu prezesa spółki Kajetana d'Obyrna. Przestanie on pełnić to stanowisko od 1 lutego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odwołano prezesa Kopalni Soli „Wieliczka”

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2016 18:55


O decyzji spółki poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa. Jak zaznaczono, zgodnie z kodeksem spółek handlowych członek zarządu może być w każdym czasie odwołany, tj. także przed upływem kadencji i bez podawania przyczyn.

Na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza wielickiej kopalni podjęła też uchwałę w sprawie wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa Kopalni Soli "Wieliczka" S.A.

Kajetan d'Obyrn pełnił to stanowisko od 2009 r., wcześniej m.in. zasiadał w Radzie Miasta Krakowa z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Kopalnia Soli "Wieliczka" S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Głównym przedmiotem jej działalności jest ochrona podziemnego zabytku - zabezpieczenie i zachowanie unikatowych w skali światowej wyrobisk górniczych.

Wielicka kopalnia działa nieprzerwanie od połowy XIII wieku. W ciągu siedmiu stuleci na dziewięciu poziomach sięgających do 327 metrów w głąb wydrążono 26 szybów i wybrano sól z 2040 komór. Pod Wieliczką powstał labirynt liczący prawie 300 km korytarzy. Zorganizowany ruch turystyczny odbywa się od końca XVIII w. W 1978 r. kopalnia została wpisana na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.