wnp.pl

Nowy zarząd PKP Intercity. Marek Chraniuk prezesem

0 0
Nowy zarząd PKP Intercity. Marek Chraniuk prezesem
Marek Chraniuk, nowy prezes PKP Intercity, związany jest ze spółką PKP od 24 lat. (Fot. Archiwum)

Marek Chraniuk, od 24 lat związany z koleją, został powołany na stanowisko prezesa PKP Intercity. W zarządzie kolejowej spółki zasiądą obok niego Jarosław Oniszczuk oraz Artur Remer, powołani na stanowiska członków zarządu.

Jak czytamy w komunikacie spółki nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP Intercity powołało Marka Chraniuka na stanowisko prezesa spółki, a Jarosława Oniszczuka oraz Artura Resmera na stanowiska członków zarządu spółki.

Przypomnijmy, że dotychczasowy prezes przewoźnika, Jacek Leonkiewicz oraz Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, członek zarządu ds. finansowych, złożyli 9 marca rezygnacje z pełnionych funkcji. Dzień później, 10 marca, rezygnację złożył również trzeci członek zarządu PKP Intercity, Piotr Rybotycki, odpowiedzialny za sprawy operacyjne.

Marek Chraniuk, nowy prezes PKP Intercity, z PKP związany jest od 24 lat, a z PKP Intercity od 2006 r. Przez te lata przeszedł przez niemal wszystkie szczeble zawodowe od stanowiska dyżurnego ruchu po stanowiska menadżerskie. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych.

Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dot. organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych.

Jest absolwentem Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończył studia podyplomowe z dziedziny zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim oraz z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • kolo chyba nie wiesz co piszesz człowieczku
  • bardzo dobra decyzja Leonkiewicz powiniw stanąc przed prokuratorem

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.