Nowy wiceminister w MON

0 0

Na wniosek ministra Tomasza Siemoniaka prezes Rady Ministrów Donald Tusk mianował dzisiaj Macieja Jankowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Wiceministrowi Maciejowi Jankowskiemu podlegać będzie Departament Spraw Socjalnych, Departament Wychowania i Promocji Obronności oraz Biuro Skarg i Wniosków.

Z upoważnienia ministra M. Jankowski sprawować będzie także bieżący nadzór nad Wojskową Agencją Mieszkaniową oraz koordynować współpracę resortu z parlamentem.

Maciej Jankowski (ur. 20 listopada 1960 r.) jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji (1984 r.) oraz Wydziału Filozoficzno-Historycznego (1987 r.) Uniwersytetu Łódzkiego. W 1991 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Łódzkim i uprawnienia radcy prawnego. W latach 1985-1993 był asystentem, a następnie adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

W latach 1992-1993 pełnił funkcję doradcy ministra w Urzędzie Rady Ministrów.

W latach 1993 - 2007 pracował jako radca prawny i menager. W grudniu 2007 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie pracował do 2011 roku. W listopadzie 2011 roku został podsekretarzem stanu w nowo utworzonym Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Funkcję wiceministra pełnił do listopada 2013 roku; odszedł ze stanowiska po utworzeniu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.