Nowy szef Rady UFG

Nowym przewodniczącym Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) został Rafał Grodzicki z grupy PZU. Zwyczajne Zgromadzenie Członków UFG zatwierdziło sprawozdanie finansowe zarządu z działalności Funduszu za 2012 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy szef Rady UFG

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (AG)

wnp.pl

24 cze 2013 18:19


Podczas Zgromadzenia przeprowadzone zostały wybory do Rady Funduszu. W jej skład wybrani zostali Rafał Grodzicki z grupy PZU i ponownie Paweł Zylm, z BRE Ubezpieczenia. Rafał Grodzicki jest dyrektorem grupy PZU i członkiem zarządu PZU Życie. Z kolei Paweł Zylm - prezesem BRE Ubezpieczenia oraz przewodniczącym Zespołu ds. Ubezpieczeń Direct w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

Zmiany w składzie Rady wynikają z zakończenia kadencji dwóch jej członków: oprócz Pawła Zylma, również Wiesława Zaborowskiego z firmy Allianz, który pełnił funkcję w Radzie UFG nieprzerwanie od 13 lat.

Na pierwszym posiedzeniu, w nowym składzie, Rada UFG przyjęła rezygnację dotychczasowego przewodniczącego Witolda Jaworskiego (przedstawiciela firmy Allianz) z pełnionej funkcji. Następnie wybrano Rafała Grodzickiego na przewodniczącego i Magdalenę Nawłokę (przedstawicielkę firmy Generali) na wiceprzewodniczącą.

Nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków drogowych kosztują innych kierowców, wykupujących komunikacyjne polisy OC prawie 70 mln zł. Tyle ostatecznie wyniosły w ubiełym roku odszkodowania wypłacone przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ofiarom tych wypadków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.