Nowy szef Hondy w Polsce

Z początkiem kwietnia 2014 r. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa Honda Motor Europe Oddział w Polsce. Nowym szefem polskiego przedstawicielstwa Hondy zostanie Wiesław Kołodziej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy szef Hondy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 lut 2014 17:58


Wiesław Kołodziej od początku swojej kariery zawodowej związany był z motoryzacją, pracując na różnych stanowiskach w Polmozbycie. Swoją przygodę z Hondą rozpoczął 24 lata temu, w firmie SIGMA Rzeszów, która jako pierwszy prywatny dystrybutor, wprowadzała samochody japońskiej marki na polski rynek.

Gdy w 1993 r. dystrybucję Hondy przejął oficjalny importer - Honda Poland Sp. o.o. - został zatrudniony w strukturach firmy jako dyrektor działu serwisu. W 2006 r. przyjął propozycję objęcia stanowiska dyrektora generalnego polskiego przedstawicielstwa Hondy, przy czym od 1 lutego 2013 r. pełni tę funkcję w ramach nowej struktury firmy, która otrzymała nazwę Honda Motor Europe Oddział w Polsce.

Decyzję o mianowaniu polskiego managera na Prezesa Zarządu polskiego oddziału Hondy podjęto w bardzo ważnym okresie dla tej marki. Koncern przygotowuje się bowiem do wprowadzenia na europejskie rynki szeregu nowych produktów, a także do wielkiego powrotu do Formuły 1. Przed nowym prezesem stoi zatem szereg bardzo ważnych zadań, które mają na celu przygotowanie lokalnego rynku na bardzo intensywny dla Hondy rok 2015. Firma liczy na wzmocnienie swojej pozycji w Polsce w kolejnych latach, uzyskanie najwyższego poziomu satysfakcji Klienta i poprawy rentowności autoryzowanej sieci dealerskiej.

Ustępujący ze stanowiska prezes Hondy w Polsce, Hirokazu Tomiki, pełnił tę funkcję od kwietnia 2012 r. Z początkiem kwietnia br. rozpocznie pracę jako szef oddziału Hondy w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.