Nowy prezes dużej polskiej firmy chemicznej

Thomas Srnka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Basell Orlen Polyolefins. Od 01 marca 2014 r. zastąpi on Dicka Stolwijka, który zarządzał BOP przez ostatnie trzy miesiące.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezes dużej polskiej firmy chemicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 lut 2014 17:54


Thomas Srnka ostatnio pełnił funkcję dyrektora produkcji na region obu Ameryk w LyondellBasell oraz był prezesem firmy Petroken w Argentynie należącej do LyondellBasell.

Srnka pracuje w LyondellBasell (i firmach będących jej prawnymi poprzedniczkami), jednej z największych na świecie firm z branży olefin, poliolefin, chemikaliów oraz przetwórstwa ropy naftowej od ponad 31 lat. W firmie tej pełnił różne funkcje w wielu regionach świata. Thomas Srnka jest inżynierem chemii, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

- Cieszę się, iż obejmując stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego BOP, będę mógł rozwijać firmę w oparciu o jej dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy - powiedział Srnka.

Dick Stolwijk został powołany na stanowisko dyrektora ds. strategii, planowania i analiz w LyondellBasell z siedzibą w Rotterdamie w Holandii. Przed objęciem stanowiska prezesa i dyrektora generalnego BOP, Stolwijk przez ponad pięć i pół roku był członkiem zarządu BOP pełniąc funkcję dyrektora ds. marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw, a także był prezesem zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), spółki handlowej w pełni zależnej od BOP.

- Praca w BOP i BOPS była dla mnie wspaniałym doświadczeniem zawodowym. Polska to kraj o ogromnych możliwościach rozwoju, którego wielką zaletą jest stabilna gospodarka. Czuję się zaszczycony, że mogłem przyczynić się do rozwoju polskiego rynku poliolefin - podsumował Dick Stolwijk.

Pozostali członkowie zarządu BOP to: Jerzy Nowaliński - dyrektor ds. produkcji, Helena Huovinen - dyrektor marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz Jacek Podgórski - dyrektor finansowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.