Nowy prezes Biura Informacji Kredytowej

Mariusz Cholewa został nowym prezesem zarządu Biura Informacji Kredytowej - poinformował w czwartek BIK. Do zarządu wszedł również Rafał Bednarek i Sławomir Grzelczak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezes Biura Informacji Kredytowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 cze 2013 12:12


"Na posiedzeniu, które odbyło się 11 czerwca 2013 r. rada nadzorcza Biura Informacji Kredytowej zadecydowała o trzyosobowym składzie zarządu" - czytamy w komunikacie.

Cholewa był od 2012 r. członkiem rady nadzorczej BIK; wcześniej zasiadał w radach nadzorczych spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej i ubezpieczeniowej. Do kwietnia 2013 r. był dyrektorem departamentu strategii w Citi Handlowy. "Ma za sobą wieloletnią karierę naukową m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Gdańskiej Akademii Bankowej oraz w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową" - napisano w komunikacie.

Nowy wiceprezes BIK Rafał Bednarek był związany z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym. Od 2001 r. pełnił funkcje menadżerskie w Banku Zachodnim WBK. W latach 2008-11 był członkiem rady nadzorczej BIK.

Sławomir Grzelczak, który został członkiem zarządu BIK, był od 2001 r. związany z wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet; przez kilka lat pełnił funkcję prezesa polskiego oddziału firmy. Do kwietnia 2013 r. odpowiadał w Grupie Coface Central Europe Holding za rynki Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie m.in. rozwoju nowych produktów. Od lutego 2013 r. był dyrektorem zarządzającym Coface Słowenia.

BIK gromadzi i udostępnia dane o historii kredytowej klientów banków i SKOK-ów. Biuro zostało powołane w 1997 r. przez banki, a także z inicjatywy Związku Banków Polskich.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.