Nowy prezes Biura Informacji Kredytowej

0 0

Mariusz Cholewa został nowym prezesem zarządu Biura Informacji Kredytowej - poinformował w czwartek BIK. Do zarządu wszedł również Rafał Bednarek i Sławomir Grzelczak.

"Na posiedzeniu, które odbyło się 11 czerwca 2013 r. rada nadzorcza Biura Informacji Kredytowej zadecydowała o trzyosobowym składzie zarządu" - czytamy w komunikacie.

Cholewa był od 2012 r. członkiem rady nadzorczej BIK; wcześniej zasiadał w radach nadzorczych spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej i ubezpieczeniowej. Do kwietnia 2013 r. był dyrektorem departamentu strategii w Citi Handlowy. "Ma za sobą wieloletnią karierę naukową m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Gdańskiej Akademii Bankowej oraz w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową" - napisano w komunikacie.

Nowy wiceprezes BIK Rafał Bednarek był związany z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym. Od 2001 r. pełnił funkcje menadżerskie w Banku Zachodnim WBK. W latach 2008-11 był członkiem rady nadzorczej BIK.

Sławomir Grzelczak, który został członkiem zarządu BIK, był od 2001 r. związany z wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet; przez kilka lat pełnił funkcję prezesa polskiego oddziału firmy. Do kwietnia 2013 r. odpowiadał w Grupie Coface Central Europe Holding za rynki Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie m.in. rozwoju nowych produktów. Od lutego 2013 r. był dyrektorem zarządzającym Coface Słowenia.

BIK gromadzi i udostępnia dane o historii kredytowej klientów banków i SKOK-ów. Biuro zostało powołane w 1997 r. przez banki, a także z inicjatywy Związku Banków Polskich.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.