Nowi prezesi Maxima Grupe w Polsce i na Litwie

Maxima Grupe, zarządzająca firmami sprzedaży detalicznej na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii powołała nowych prezesów firm Aldik Nova w Polsce oraz Maxima LT na Litwie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowi prezesi Maxima Grupe w Polsce i na Litwie

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

1 wrz 2014 10:32


Mindaugas Pilkauskas, który dotychczas przewodził jednej z dywizji w grupie firm MAXIMA na Litwie, został nominowany na stanowisko prezesa zarządu firmy zarządzającej siecią sprzedaży detalicznej Aldik w Polsce.

Žydrūnas Valkeris, który w ciągu ostatnich trzech lat zarządzał polską spółką Aldik Nova, obejmie zaś obowiązki nowego dyrektora generalnego Maxima LT na Litwie.

Czytaj też: Neringa Janavičiūtė dyrektorem generalnym Maxima Grupe

- Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że ta zmiana wśród czołowym osób zarządzających naszymi firmami zapewni dalsze skuteczne funkcjonowanie naszych przedsiębiorstw i pozwoli im na osiągnięcie wyznaczonych celów - mówi dyrektor generalna grupy Maxim Grupe Neringa Janavičiūtė.
Cele postawione przed nowym menedżerem Aldik Nova nie ulegają zmianie.

- Najważniejszym zadaniem nowego menedżera w Polsce jest zwiększanie konkurencyjności sklepów sprzedaży detalicznej i zapewnienie stałej ekspansji naszej sieci - mówi Neringa Janavičiūtė.

Nowy menedżer Aldik Mindaugas Pilkauskas dołączył do grupy Maxima prawie 20 lat temu. W czasie swojej kariery odpowiadał za pozyskiwanie produktów i dóbr w innych krajach przewodnicząc jednemu z departamentów Maxima LT. Dodatkowo, w ostatnim czasie zarządzał także jedną z dywizji w grupie firm Maxima.

Nowy lider maxima LT Žydrūnas Valkeris pracuje w grupie od 18 lat. W tym czasie zdobył imponujące doświadczenie w zakresie biznesu międzynarodowego zarządzając firmami i różnorodnymi projektami w Polsce, Rumunii i Estonii. Žydrūnas Valkeris przyczynił się do uruchomienia centrum handlowego Ermitažas w Wilnie. W ciągu ostatnich trzech lat zarządzał siecią sprzedaży detalicznej Aldik w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.