Nowi członkowie rady nadzorczej PKP Cargo

Władze PKP powołały Jerzego Kleniewskiego, Małgorzatę Kryszkiewicz, Macieja Libiszewskiego, Mirosława Pawłowskiego, Andrzeja Wacha i Czesława Warsewicza w skład rady nadzorczej PKP Cargo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowi członkowie rady nadzorczej PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/PAP

wnp.pl

18 gru 2015 13:26


W czwartek, 17 grudnia rezygnacje z pełnionych funkcji, ze skutkiem natychmiastowym złożyło sześciu członków rady nadzorczej PKP Cargo: przewodniczący rady Jakub Karnowski, wiceprzewodniczący oraz członek rady nadzorczej Piotr Ciżkowicz i członkowie rady: Jarosław Bator, Sławomir Baniak, Jacek Leonkiewicz i Konrad Anuszkiewicz.

Jako przyczynę rezygnacji wskazali oni "ważne powody, w szczególności osobiste".

Z kolei 14 grudnia br. rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym złożył Adam Purwin. Został wybrany prezesem PKP Cargo w drodze konkursu 6 lutego 2014 roku. Wcześniej – od lutego 2013 roku - pełnił funkcję członka zarządu ds. finansowych PKP CARGO i odpowiadał za przygotowanie debiutu giełdowego Spółki.

- Przez blisko trzy lata budowaliśmy międzynarodową pozycję PKP Cargo. Bezprecedensowy sukces debiutu giełdowego, ekspansja zagraniczna, skuteczna restrukturyzacja i ogromne inwestycje to fundamenty dalszego rozwoju drugiego największego przewoźnika w Unii Europejskiej. Przyjęta właśnie strategia Cargo’20 pozwoli na trwałą zmianę logistycznej mapy Europy z korzyścią dla pracowników, klientów, akcjonariuszy i pozycji polskiej logistyki w regionie – powiedział Adam Purwin, ustępując ze stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

KOD 2015-12-22 21:03:12

Właśnie dziś zauważyliśmy w pracy zmiany: ze strony PKP CARGO zdjęto informację o wynikach wyborów uzupełniających do rady nadzorczej tej spółki!! Czego nowa władza się boi, że zdjęła to??? PiS kopiuje metodę z niepowołaniem wybranych przez Sejm sędziów do Trybunału Konstytucyjnego na Radę Nadzorczą PKP CARGO S.A. Otóż w dniach 07-11 grudnia 2015r zostało wybranych przez załogę dwóch przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej tej spółki. Jednak nowa Rada (już z nadania PiS-u), nie powołała ich do tego organu, a termin zgodnie z Regulaminem wyborów minął 21 grudnia 2015. Skoro PiS łamie prawo, to po co było zmieniać rząd?? Panie ministrze podaj się pan do dymisji, taka przewałka..!!