Nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych została Zofia Małas

Nowa prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zapowiada uporządkowanie kwestii związanych z ubiegłorocznymi podwyżkami pielęgniarek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nową prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych została Zofia Małas

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 sty 2016 14:55


Podczas trwającego w Warszawie VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych delegaci z całej Polski wybrali Zofię Małas na stanowisko prezesa NRPiP.

Małas jest magistrem zdrowia publicznego oraz specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i epidemiologicznego. Przez dwie kadencje była przewodniczącą Świętokrzyskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych.

"Najważniejszymi priorytetami są normy zatrudnienia (pielęgniarek i położnych) oraz uregulowanie sprawy związanej z podwyżkami" - podkreśliła Małas w rozmowie z PAP. Dodała, że konieczne jest również określenie kompetencji zawodowych pielęgniarek oraz zmiany w programach kształcenia.

Nowa prezes NRPiP skomentowała również podwyżkę, jaką w ubiegłym roku pielęgniarki wynegocjowały z resortem zdrowia. "Ona nie jest satysfakcjonująca, ale już mamy obiecane przez ministra Radziwiłła, że na pewno wypracujemy jakiś dobry sposób na uregulowanie płac pielęgniarek i położnych" - mówiła Małas.

Dotychczasowa szefowa NRPiP Grażyna Rogala-Pawelczyk została Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej. Z kolei Naczelnemu Sądowi Pielęgniarek i Położnych będzie przewodniczyć Beata Rozner, a Naczelnej Komisji Rewizyjnej Kamilla Gólcz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.