Nowa dyrektor delegatury CBA w Warszawie

0 0
Nowa dyrektor delegatury CBA w Warszawie

Szefem największej delegatury w kraju, delegatury CBA w Warszawie, została Karolina Badecka - zdecydował szef CBA Paweł Wojtunik. Badecka dotychczas pełniła obowiązki dyrektora tej delegatury - poinformował PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Nowa szefowa warszawskiej delegatury CBA ukończyła aplikację sędziowską.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Dobrzyński, Barbara Jawoszek została zastępcą dyrektora departamentu postępowań kontrolnych w centrali CBA. Ten departament zajmuje się m.in. sprawdzaniem oświadczeń majątkowych i przestrzeganiem ustawy antykorupcyjnej. Rzecznik pytany o to, ile kobiet pełni funkcje kierownicze w CBA podał, że na 24 jednostki CBA (departamenty i biura) siedmioma kierują kobiety - są ich szefami lub zastępcami. W strukturze Biura trzynaście kobiet pełni funkcję naczelnika.

W służbie pracuje 774 funkcjonariuszy, z których 233 to kobiety, oraz 112 osób na stanowiskach cywilnych - w tym aż 81 kobiet. Z łącznie 886 osób w CBA 345 to kobiety, czyli prawie 40 proc. - wyliczył rzecznik.

Centralne Biuro Antykorupcyjne to służba specjalna powołana do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarce, przede wszystkim w instytucjach państwowych i samorządowych. Zajmuje się też zwalczaniem działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa. CBA nadzorowana jest przez premiera, który powołuje jej szefa na czteroletnią kadencję.

W poniedziałek w Sejmie z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji CBA organizuje IV Międzynarodową Konferencję Antykorupcyjną we współpracy z Urzędem Zamówień Publicznych oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.