www.portalspozywczy.pl

Nikos Kalaitzidakis prezesem zarządu Coca-Cola HBC Polska

0 0
Nikos Kalaitzidakis prezesem zarządu Coca-Cola HBC Polska

Nikos Kalaitzidakis rozpoczął pracę w polskim oddziale grupy Coca-Cola Hellenic na stanowisku dyrektora generalnego i prezesa zarządu Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o. Zastąpił Vitaliy'a Novikova, który objął stanowisko dyrektora generalnego Coca-Cola HBC we Włoszech.

Novikov był dyrektorem generalnym Coca-Cola HBC Polska przez rok - od sierpnia 2013 roku. Wcześniej funkcję tę pełnił Ahmed Elafifi, który odszedł ze struktur Coca-Cola Hellenic i przeszedł - jako prezes i dyrektor wykonawczy - do nowo powstałej firmy BeBevCo Euro Asia powołanej przez Bebida Beverage Company, dużego amerykańskiego gracza segmentu napojów funkcjonalnych.

Przed objęciem stanowiska w Polsce Nikos Kalaitzidakis pełnił taką samą funkcję w oddziale firmy na Węgrzech.

Dołączył do zespołu Coca-Cola Hellenic w 2006 roku, jako regionalny dyrektor generalny na północno-zachodnią Rosję, a w 2008 roku został mianowany Dyrektorem Generalnym w Chorwacji. W lipcu 2010 roku Nikos przyjął rolę dyrektora generalnego w Bułgarii, a pracę na Węgrzech rozpoczął w 2013 roku.

Przed rozpoczęciem pracy w Coca-Cola Hellenic, Nikos przez 13 lat kierował europejskimi spółkami, w tym 9 lat pracował dla Philip Morris zajmując szereg strategicznych dla biznesu stanowisk. Posiada tytuł inżyniera Uniwersytetu w Sussex, tytuł magistra Uniwersytetu Walijskiego oraz tytuł MBA Szkoły Zarządzania i Biznesu INSEAD we Francji.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.