Nicolas Huss nowym prezesem Visa Europe

Od 1 października br. nowym prezesem Visa Europe będzie Nicolasa Hussa. Zastąpi na tym stanowisku Peter Ayliffe, który w fotelu prezesa zasiadał przez siedem i pół roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nicolas Huss nowym prezesem Visa Europe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 sie 2013 11:29


48-letni Huss, jest obecnie dyrektorem generalnym spółki Avant w Hiszpanii i Irlandii (część Apollo Group) i kieruje usługami finansowymi dla klientów indywidualnych w Apollo Global Management.

Przed objęciem stanowiska w Apollo, Huss pracował dla Bank of America, odpowiadając za europejski biznes kartowy w spółce MBNA (European Collections & Portfolio Optimization Executive). Oprócz usług kartowych w Hiszpanii, nadzorował także windykacje należności w Europie (Wielka Brytania, Irlandia i Hiszpania).

Wcześniej był prezesem GE Money w Hiszpanii i zajmował szereg stanowisk w GE Capital w różnych częściach Europy i Ameryki Łacińskiej. Był ponadto członkiem zarządu w licznych spółkach joint venture z bankami hiszpańskimi, a także członkiem zarządu GEC SAS (GE France Financial Entities Holding).

Visa Europe to organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich - banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 36 krajów Europy - i jest przez nie zarządzana. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.